23 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
  • Керівництво
  • Влада і громадськість
    Регуляторна політика
    Порядок реєстрації
    Прес-центр
    Інвестиційний довідник
  • Публічна інформація
  • Каталог послуг
    Реформи в Україні
    Центр надання адмін послуг
  • Запобігання проявам корупції
  • Державний реєстр виборців
  • Відділ статистики інформує
  • Соціальний захист населення
  • Оголошення
  • Фінансовий контроль
  • Управління юстиції
  • Вивчення громадської думки
  • РДА звітує
  • Децентралізація влади
  • Правове забезпечення
  • Позитивний досвід роботи
  • Генплани населених пунктів
  • Очищення влади
  • Енергоефективність
  • Рішення сільських і селищної рад
  • БЕЗВІЗ
  • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
  • Реєстр містобудівних умов
  • АРХІВ НОВИН

    « Травень 2018 »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5 6
    7 8 9 10 11 12 13
    14 15 16 17 18 19 20
    21 22 23 24 25 26 27
    28 29 30 31      

    10-Perelik-Zem-Dil-001

    irc usr search

    П'ятниця, 04 квітня 2014 19:46

    ДО ВІДОМУ ГРОМАДЯН

    П'ятниця, 04 квітня 2014 19:41

    ШКОДА ВІД КОРУПЦІЇ

    Всі давно знають, що майно, придбане подружжям у шлюбі, належить їм на праві спільної сумісної власності (за винятком випадків, передбачених законодавством). Чи відноситься дане правило до майна, придбаного за кредитні кошти, або до грошей, які один з подружжя взяв на основі договору позики у фінансовій установі до даного боргу? Відповідь знайдемо у ч. 3 ст. 61 Сімейного Кодексу України (далі СК), де закріплено наступне, якщо одним із подружжя був укладений договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, які були одержані за цим договором, є спільною сумісною власністю. Підтвердження вище сказаного знайдемо в ч. 4 ст. 65 СК, а саме, що договір, який був укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого, якщо майно, одержане за даним договором, використане в інтересах сім'ї. З наведених норм законодавства простежується основне правило - спіль-ною сумісною власністю подружжя є майно або грошові кошти, які хоча і були придбані одним з подружжя, але при цьому були використані в інтересах сім'ї. Однак, даний режим власності тягне за собою наслідки для іншого з подружжя - стягнення на його частку у спільному майні при погашенні боргів за договором позики /кредиту/ купівлі-продажу майна на умовах товарного кредиту. Відповідно до ч. 2 ст. 73 СК стягнення може бути накладено на майно, що є спільною сумісною власністю подружжя, якщо судом встановлено, що договір був укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї і те, що було одержане за договором, використано на її потреби. Доказом того, що один з подружжя діяв в інтересах сім'ї і її потреб може бути використання кредиту/позики для покупки або будівництва нерухомості для проживання сім'ї, проведення ремонту в сімейній нерухомості, покупка на умовах товарного кредиту автомобіля для спільного користування. Якщо даний факт буде доведений в суді, то на жаль, на рішення суду щодо відмови в позовних вимогах кредитора не вплине і те, що в порушення ч. 2 і ч. 3 ст. 65 СК договір застави /кредиту/ купівлі-продажу майна на умовах товарного кредиту був укладений без нотаріально оформленої згоди другого з подружжя. Про це свідчить судова практика, в якій відмовляють сім'ям про визнання договорів недійсними на підставі відсутності згоди другого з подружжя, якщо буде доведено факт користування сім'єю придбаним майном за договором. Однак, якщо буде встановлений зворотний факт, що один з подружжя діяв виключно в своїх інтересах і користувався отриманим за укладеним ним же договором, то згідно з ч. 1 ст. 73 СК стягнення може бути накладено лише на його особисте майно і на частку у праві спільної сумісної власності подружжя, яка виділена йому в натурі.   Начальник районного управління юстиції С.Гладіч
    Розробка: Відділ інформаційних технологій
    апарату Волинської облдержадміністрації
    Інформаційне наповнення:
    Любешівська районна державна адміністрація
    Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
    Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
    © 2014 lbsadm.gov.ua