28 вересня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  COVID-19
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2020
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30        

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Міністерство соціальної політики повідомляє!
  Середа, 11 березня 2020 10:46

  Міністерство соціальної політики повідомляє!

  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
  Департамент у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики доводить до відома та врахування у роботі наступне. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 21.01.2019 ухвалив рішення за результатами розгляду зразкової адміністративної справи № 240/4946/18 за позовом особи до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язання провести із 17.07.2018 нарахування та виплату такої допомоги, яке Велика Палата Верховного Суду постановою від 11.12.2019 змінила в частині обчислення її розміру.

  Департамент у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики доводить до відома та врахування у роботі наступне.

  Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 21.01.2019 ухвалив рішення за результатами розгляду зразкової адміністративної справи № 240/4946/18 за позовом особи до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язання провести із 17.07.2018 нарахування та виплату такої допомоги, яке Велика Палата Верховного Суду постановою від 11.12.2019 змінила в частині обчислення її розміру.

  Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду України надіслано до Мінсоцполітики правовий висновок Верховного Суду у справі № 240/4946/18 для обов’язкового врахування та доведення його змісту до відома працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

  Ознайомитися з рішенням Верховного Суду від 21.01.2019 у справі № 240/4946/18 можна на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за адресою http://reyestr.court.gov.ua/Review/79349431, з Постановою Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019 - на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за адресою http://reyestr.court.gov.ua/Review/86877145.

  Водночас щодо реалізації норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон) після прийняття рішення Конституційним Судом України від 17.07.2018 № 6-р/2018 (далі - Рішення № 6-р/2018) повідомляємо.

  Конституцією України визначено, що до повноважень Конституційного Суду України віднесено, зокрема, розв’язання питань про відповідність Конституції України (конституційність) законів та інших правових актів Верховної Ради України, які розглядаються за конституційними поданнями Президента України, щонайменше сорока п’яти народних депутатів України, Верховного Суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

  Закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо було порушено встановлену Конституцією України процедуру їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності. Закони, інші акти або їхні окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність із дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення. Матеріальна чи моральна шкода, завдана фізичним або юридичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою в установленому законом порядку. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені (абзаци перший, другий пункту 1 частини першої, частина друга статті 150, статті 151, 152 Конституції України).

  Відповідно до статті 97 Закону України «Про Конституційний Суд України» Конституційний Суд України у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання, а також зобов’язати відповідні державні органи забезпечити контроль за виконанням рішення, додержанням висновку. При цьому незалежно від того, визначено чи не визначено в рішенні порядок його виконання, відповідні державні органи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд може вимагати від відповідних органів письмове підтвердження виконання рішення, додержання висновку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

  Рішенням Конституційного Суду України від 17.10.2002 № 17-рп/2002 надано офіційне тлумачення статті 75 Конституції України, згідно з яким Верховна Рада України за своєю природою є представницьким органом державної влади та здійснює законодавчу владу. Визначення Верховної Ради України єдиним органом законодавчої влади означає, що жоден інший орган державної влади не уповноважений приймати закони. У разі визнання неконституційним такого виду акта як закон, суб’єктом виконання є безпосередньо парламент України.

  Вважається, що автоматично відновлені норми законів, для реалізації яких необхідне додаткове фінансування з державного бюджету, регулюватимуть відновлені питання лише у разі наявності певних видатків з державного бюджету, що потребує внесення змін до законодавства.

  Статтею 95 Конституції України встановлено, що виключно законами про Державний бюджет України на відповідні роки визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

  Фінансування видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення постраждалих громадян проводиться в межах коштів, передбачених законами України про Державний бюджет України на відповідні роки, тобто виконання Закону повністю залежить від фінансових ресурсів дохідної частини державного бюджету.

  Мінсоцполітики як головний розпорядник коштів за бюджетною програмою КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» забезпечує проведення соціальних виплат згідно із затвердженими бюджетними призначеннями на відповідні роки.

  За орієнтовними підрахунками Мінсоцполітики для відновлення пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р необхідно додатково щорічно з державного бюджету понад 12 млрд гривень.

  Потрібно зазначити, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» (реєстр. № 2827 від 31.01.2020), яким передбачається відновити дію пунктів та норм статей Закону.

  Що стосується виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019 (справа № 240/4946/18 (Пз/9901/56/18) зазначаємо, що згідно з частиною третьою статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України висновки Великої Палати Верховного Суду в цій зразковій справі мають враховуватися судами при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21.01.2019.

  Переглядів 365
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua