20 січня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2019
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Реформа у системі забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих громадян
  П'ятниця, 04 травня 2018 09:07

  Реформа у системі забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих громадян

  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)

  На засіданні Уряду 14 березня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 238 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Цією постановою, реформовано Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 та змінено назву даної постанови на «Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації». Новою редакцією Порядку передбачено ефективний розподіл повноважень органів виконавчої влади щодо забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення (далі – особи з інвалідністю) технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР), запровадження адресного підходу до забезпечення ними осіб зазначеної категорії виробами та нового механізму їх фінансування.

      Цей Порядок визначає механізм:

          1.безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації;

          2.виплати особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим окремим категоріям населення грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі - компенсація);

          3.безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, надання послуг з їх ремонту.

      Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

           До технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районнихі держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах рад (далі - органи соціального захисту населення), належать:

        протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;

        спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

        засоби для пересування;

        допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

        меблі та оснащення;

        спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

  До технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників виплачується компенсація, належать:

  допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

  спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

  протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;

  друге крісло колісне.

  Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації . Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового аппарату.

    Отже,основними завданнями проведення реформи є:
          – передання повноважень з фінансування забезпечення ТЗР осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення. Внаслідок цього запроваджується індивідуальне замовлення на виготовлення або постачання протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та органом соціального захисту населення. Інших виробів – на основі двостороннього договору між підприємством та органом соціального захисту населення.
        – запровадження використання електронного каталогу – класифікатора ТЗР, який формується Українським науково – дослідним інститутом протезування відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених засобів (далі – УкрНДІпротезування), для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю ТЗР.

  Каталог розміщено на веб-порталі Міністерства(http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs);
          – запровадження нових способів забезпечення ТЗР, зокрема, шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані окремі вироби. Виплата компенсації здійснюється у межах відповідних бюджетних призначень та в порядку черговості на підставі фіскального чека,що підтверджує придбання виробу за фактичною вартістю виробу,у розмірі не вище граничної ціни засобу,встановленої Мінсоцполітики.

  Крім цього, до Порядку внесені зміни щодо переліку ТЗР та послуг, якими забезпечуються особи з інвалідністю за рахунок бюджетних коштів, термінів видачі направлення, вибору підприємства, розміщення та виконання замовлення.
             За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними засобами реабілітації та  виплати компенсації за самостійно придбані вироби звертатись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання.

  Переглядів 799 Останнє редагування П'ятниця, 04 травня 2018 09:19
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua