01 березня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  COVID-19
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2020
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Березень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Соціальний захист населення у Любешівському районі у 2020 році
  П'ятниця, 30 жовтня 2020 12:46

  Соціальний захист населення у Любешівському районі у 2020 році

  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
  Впродовж 2020 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводилась робота з реалізації завдань, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері соціально-трудових відносин, надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування інвалідів і ветеранів. Продовжено роботу щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. Спеціалістами нашого управління в рамках наданих повноважень проводиться робота по здійсненню соціальної підтримки усіх жителів району за більш ніж 50-а бюджетними програмами та підпрограмами, які фінансуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

           Впродовж 2020 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводилась робота з реалізації завдань, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері соціально-трудових відносин, надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування інвалідів і ветеранів. Продовжено роботу щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. Спеціалістами нашого управління в рамках наданих повноважень проводиться робота по здійсненню соціальної підтримки усіх жителів району за більш ніж 50-а бюджетними програмами та підпрограмами, які фінансуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

  Після анексії АР Крим та початку проведення антитерористичної операції на сході країни управління опікується соціальним захистом вимушених переселенців. Сьогодні  на території району проживає 45 родин, до складу яких входить 73 внутрішньо переміщені особи. Для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг,  їм виплачується грошова адресна допомога.

  На території району проживає близько тисячі багатодітних сімей, протягом поточного року 351-й сім’ї встановлено або продовжено статус «багатодітної сім’ї» та видано 125 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.

  Протягом звітного періоду подано 15 клопотань про присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Відповідно до Указу Президента присвоєно почесне звання 7 жінкам. Нараховано виплату одноразової грошової винагороди в розмірі 21020 грн. кожній жінці.

  Управлінням проводиться роботи щодо освоєння коштів грошової компенсації за придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на квартирному обліку і щодо яких прийнято рішення місцевої комісії.

  В районі функціонує 3 дитячих будинки сімейного типу, де виховується 17 дітей та 1 прийомна сім’я, в яких виховується 4 дітей. Для них управлінням виплачується допомога, передбачена законодавством.

             В рамках чинного законодавства в управлінні призначається 19 видів соціальних допомог, які отримує близько 5тис. сімей.  З початку року призначено і виплачено допомог на суму 79076,0 тис. грн., в т.ч.:

   

  Вид допомоги

  Кількість осіб

  допомога по вагітності та пологах

  129

  одноразова допомога при народженні дитини

  268

  допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням

  11/14 (дітей)            

  допомога одинокій матері

  60/93(дітей)      

  ДСД особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

  657

  допомога при усиновленні дитини

  1/1(дітей)

  тимчасова допомога дітям 

  1 (1 дітей)

  прийомні сім’ї

  1 сім’я, 3БСТ

  тимчасова допомога особі, яка має 15р. стажу

  6

  допомога на хворих  дітей, яким не встановлено

  інвалідність

  6(6дітей)

  адресна допомога внутрішньо переміщеним особам

   

  допомога по догляду за психічнохворими 

  145

  догляд за 80-річними та  інвалідами І групи

  782

  ДСД особам, які не мають права на пенсію

  170

  соціальні послуги

  12

  пакунок малюка

  43

  ДСД малозабезпеченим сім’ям

  614

  щомісячна допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім»ях

  562/(687дітей)

  Послуга «муніципальна няня»

  58(64дітей)

  Одноразова виплата при отриманні тимчасової допомоги особі, яка має 15р.стажу(1тис.грн.)

  6

  Одноразова виплата при отриманні ДСД особам, які не мають права на пенсію (1тис.грн.)

  167

  Одноразова виплата при отриманні ДСД особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (1тис.грн.)

  506

  Допомога на дітей фізичним особам - підприємцям

  105

           Всі кошти виплачуються в терміни, передбачені законодавством, заборгованості по соціальних допомогах немає.

           Субсидією на житлово-комунальні послуги користується 2684 сімей. Середній розмір субсидії у неопалювальний період становить 83,5 гривень.  Заборгованості немає.
            За призначенням готівкової субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулося 1872 сімей. Нараховано та виплачено субсидію 1505 сім’ям. Заборгованості  нема. Середній розмір субсидії на придбання твердого палива становить 3490,56 грн.

  За програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи» за 3 квартали  2020 року  з державного бюджету використано  13790,4 тис.грн.   

  На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 77  підприємств, організацій та установ, які отримують з державного бюджету кошти на відшкодування громадянам, які працюють у зоні гарантованого добровільного відселення, відпускних нарахувань до зарплати.  Управлінням для цих підприємств, організацій та установ перераховуються бюджетні коштів, заборгованість відсутня.

  За цей період проведено оздоровлення 127 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у т.ч. дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою на загальну суму  Виплачено грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки для 68 особи.

  На забезпечення безоплатним харчуванням 5930 дітей, які навчаються в закладах освіти, що розташовані на радіоактивно забрудненій  території Любешівського району, щомісяця нараховується компенсація, оскільки організатор харчування розірвав укладений договір, на сьогодні проводиться виплата за період весняного карантину..

  Щорічна одноразова допомога на оздоровлення нарахована та виплачена для 833 осіб. Управлінням здійснюється  призначення і виплата грошової компенсації вартості продуктів харчування для 737 громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до першої категорії  та учасників ліквідації наслідків аварії.

  Для 786 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, відшкодовано витрати за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами, 54 громадянам відшкодовано витрати за надані послуги з безкоштовного зубопротезування.

  Одночасно  управлінням проводиться робота по підготовці документів на розгляд регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З початку року для потерпілих від наслідків Чорнобильської катастроф видано 364 посвідчення.

  В районі ведеться персоніфікований облік осіб, які відповідно до чинного законодавства мають пільги та проживають на території району.  Станом на сьогодні у базу даних Єдиного державного автоматизованого реєстру пільгових категорій занесені дані на 28592 особу, що складає близько 81,4% жителів району. Право на отримання пільги (деяким категоріям пільговиків) переглядається на дванадцять місяців і залежить від доходу сім’ї пільговика по відношенню до величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (на 2020 рік  – 2940 грн.). Здійснюється відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення, квартплата і вивіз сміття). В середньому пільгою на ЖКП щомісяця користується 2060 пільговиків. На сьогоднішній день заборгованість нема.

                     Постановою КМУ від 17.04.2019р. № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, перехід на монетизовану форму надання пільг відбувся з 1 жовтня 2019 року. В рамках запровадження монетизації працівниками управління був пророблений великий об’єм роботи: зібрані та уточнені мобільні телефонні номери більше 5-и тис. жителів району, уточнено безліч інформації в організаціях-надавачах компослуг: рахунки, опалювальна площа, встановлені прилади, тарифи, тощо. Налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування – звірені адреси, склад сім’ї, та ін., в рамках інформування населення неодноразово публікувались статті в місцевій газеті, були розміщені інформаційні матеріали на сайтах РДА та ОТГ, оголошення в публічних місцях. На сьогодні робота по здійсненню монетизації в районі продовжується, в рамках верифікації щомісячно проводиться уточнення великого об»єму даних пільговиків згідно списків, 482 пільговиків отримують пільгу готівкою, 2078 особи у безготівковій формі.

  За ІII квартали 2020 року проведено нарахування компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу 4342 домогосподарствам.

            Продовжена робота по забезпеченню  виплати соціальної стипендії студентам вищих навчальних закладів.

             Виплачується компенсація громадянам, які провели поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю з числа ветеранів війни.

  Відділом по соціальному обслуговуванню пенсіонерів та осіб з інвалідністю постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо проведення санаторно-курортного оздоровлення, психологічної реабілітації учасників АТО та забезпечення пільгами ветеранів війни та осіб з інвалідністю.

  На обліку для одержання санаторно-курортного лікування перебуває 226 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 10 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 12 ветеранів війни та 56 учасників антитерористичної операції.

  На виконання бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним  лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції» проходять професійне навчання 5 на отримання спеціальності водія категорії «В» та «С».

  В рамках забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням  у 2020 році оздоровилось 23 учасники АТО. Проводиться видача путівок для ветеранів війни в порядку черговості поданих заяв та у міру надходження путівок, пройшли санаторно-курортне лікування 3 ветерана війни.

  Забезпечено санаторно-курортним  лікування 6 осіб з інвалідністю загального захворювання  за рахунок коштів, передбачених  у державному бюджеті.

          Протягом  2020 року звернулось до управління соціального захисту населення 105 осіб з інвалідністю на забезпечення технічними, протезно-ортопедичними та іншими засобами реабілітації. Заключено 22 угоди та забезпечено 99 осіб. З них: інвалідними візками 8 осіб та протезно-ортопедичними виробами та іншими засобами реабілітації - 91. Особа з інвалідністю по зору отримала компенсацію за самостійно придбані мобільні телефон.

  На черзі для одержання автомобілів перебуває 110 осіб з інвалідністю. Проведена виплата компенсації на бензин та технічне обслуговування для  115 осіб.

   Проведена виплата для ветеранів війни одноразової грошової допомоги до 5 травня для 772 осіб на суму 1063,2тис.грн.

   Виплачується матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби – з  початку року охоплено 33-х осіб.

  Встановлено статус  та видані для 28 осіб посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни та для 7 осіб видано посвідчення особам, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю. Встановлено статус «Сім’ї загиблого» 1 особі та видано 2 довідки на дітей.

  До Волинського обласного Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю направлено 8 дітей з інвалідністю.

  Управлінням здійснюється постійний контроль за правильністю призначення і виплати пенсій. За 2020 рік перевірено 657 пенсійних справи, призначених управлінням Пенсійного фонду.

  У взаємодії з органами національної поліції, службою у справах дітей, органами місцевого самоврядування, іншими суб’єктами проводиться робота щодо попередження та протидії домашньому насильству, так з початку року в районі зареєстровано 24 звернення щодо насильства в сім'ї, з них надійшли від жінок 24 (100%) звернень, винесено уповноваженим підрозділом органів Національної поліції України 19 термінових заборонних приписів стосовно кривдників. З метою вирішення таких суспільних проблем як домашнє насильство, торгівля людьми, рівноправної участі жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в районі реалізується Районна комплексна програма з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року. На виконання заходів програми забезпечено проведення інформаційно-просвітницьких, вуличних акцій, круглих столів, семінарів, засідань координаційної ради. На офіційному вебсайті райдержадміністрації створено рубрику «Протидія домашньому насильству» та забезпечено постійне інформаційне наповнення рубрики. В районі заплановано проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Відповідальними посадовими особами управління отримано сертифікати про проходження спеціальних навчальних програм та тренінгів щодо ідентифікації та соціального супроводу осіб, що постраждали від торгівлі людьми, які організовані Волинським регіональним компонентом координатора ОБСЄ в Україні та Міністерством соціальної політики України за фінансової підтримки Уряду Канади. 

  Район також охоплює Державна цільова соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

  Управління докладає багато зусиль щодо виконання програм:

  - Районної цільової Програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 14.12.2018 року №30/7,

  - Районної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2019роки,

  - Районної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021року, 

  - Районної програми «План дій з реалізації конвенції ООН про права інвалідів та соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки»,

  - виступає як співрозробник та виконавець Районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей району на 2019-2020роки.

  Згідно Програм соціального захисту населення здійснюється фінансування на проведення різних заходів у районі,  забезпечується  надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах ( на лікування тяжкохворим, на випадок пожежі та іншого стихійного лиха), надання щомісячної допомоги  родинам, які втратили синів в Афганістані та в зоні антитерористичної операції, надання допомоги до річниці Чорнобильської катастрофи. Проводяться заходи до відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,  дня ветерана, дня захисника України. Закладено кошти для надання матеріальної допомоги мобілізованим, військовослужбовцям (жителям Любешівського району), які зазнали ушкодження (поранень, контузії, травми, каліцтва)  та матеріальної допомоги сім»ям загиблих військовослужбовців  на поховання (особі, яка здійснила поховання).

  Протягом  дев’яти місяців 2020 року за одноразовою допомогою звернулось 36 громадян,  яким виплачено кошти. До  визначних дат  вручено 14 продуктових наборів.  Надана  щомісячна допомога родинам, які втратили синів в Афганістані та у зоні антитерористичної операції.

   Надано соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з  інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, - 17 особам за кошти ОТГ та з районного бюджету.

  Управлінням соціального захисту населення Любешівської РДА з початку року освоєно коштів по державному бюджету – 115,984 тис.грн. та по місцевому -  1,652тис.грн..

     Для покращення прийому громадян, які звертаються за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій, в управлінні функціонує громадська приймальня, де розміщено наочні матеріали, зразки заповнення документів, є можливість попереднього запису на прийом, який спеціалісти відділу здійснюють без обідньої перерви. Постійно удосконалюється надання послуг соціальної підтримки населенню - прийом та призначення державних допомог здійснюється за принципом «єдиного вікна»  та за єдиною заявою. З січня по жовтень 2020 року прийнято 5296 заяви від жителів району (з них від жителів ОТГ – близько 90%).

  На сьогоднішній день внесено зміни до чинного законодавства, які дозволяють оптимізувати співпрацю між управліннями соціального захисту та органами місцевого самоврядування – організовано прийом документів для призначення всіх видів соціальної підтримки  уповноваженими   особами,   що  визначені виконавчими  органами    об’єднаної територіальної громади, з подальшою передачею до соціального захисту за реєстрами. Працівники управління здійснюють особистий прийом від громадян – жителів селища.

        З метою забезпечення інформування населення систематично готуються інформаційні матеріали, статті, які розміщуються в районній газеті, інтернет-сайтах РДА та ОТГ, а також на дошках оголошень, які знаходяться в приміщеннях Пенсійного фонду, райдержадміністрації, сільських рад і старостинських округів та організацій-надавачів комунальних послуг.

        В процесі виконання функціональних обов»язків працівниками управління  використовується значна кількість програмного забезпечення, яке успішно освоєне та впроваджене - бази даних «АСОПД», «ЄДАРП», ПК «Житлові субсидії», «МеДок», «Соната», ПЗ «Фіндокументи» програма платіжних доручень «Payments»;   використовується онлайн-сервіс АСКОД, програмно - технічний комплекс «Клієнт казначейства-Казначейство»,  АС  «Є-Звітність», єдиний веб-портал використання публічних коштів «Є-data» , « data gov.ua» та інші програмні комплекси та модулі, з допомогою яких призначаються соціальні стипендії, ведеться облік внутрішньо переміщених осіб, формується електронна звітність, здійснюється документообіг з іншими організаціями, тощо.

  Провідним спеціалістом з питань ведення діловодства управління соціального захисту населення райдержадміністрації за підсумками за підсумками 9 місяців 2020 року зареєстровано вхідних документів – 1662, вихідних документів – 2657, з них: електронних – 896 (через систему електронного документообігу АСКОД), відповідей на контрольні завдання – 1058.

  За підсумками 9 місяців 2020 року до керівництва управління соціального захисту населення райдержадміністрації надійшло 85 звернень: з них: 3 – через районну раду; 74 – через районну державну адміністрацію (з них: 27 звернень через Урядову гарячу лінію). Всі звернення відпрацьовуються своєчасно у встановлені чинним законодавством терміни.

   

  Переглядів 97 Останнє редагування Вівторок, 10 листопада 2020 10:25
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua