24 лютого 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  COVID-19
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2020
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>НОВІ ПРАВИЛА ОТРИМАННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ В 2020 РОЦІ
  Четвер, 08 жовтня 2020 16:10

  НОВІ ПРАВИЛА ОТРИМАННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ В 2020 РОЦІ

  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
  Хто має право на отримання комунальної субсидії на 2020 рік? За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг). Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї. Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг.
  Хто має право на отримання комунальної субсидії на 2020 рік?

  За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг). Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

  Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг.

  Право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для обігріву.

  При цьому, якщо житлові приміщення опалюються одночасно декількома способами (теплова енергія, природний газ або електроенергія), субсидія призначається і виплачується тільки на один вид палива.

    Хто не має права на житлову субсидію в 2020 році?

  Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2020 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

  - орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;

  - особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;

  - володарі транспортних механізм(крім мопедів), з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;

  - особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб(механізм) на суму,яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис.грн.;

  - боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень);

  - власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;

  - особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи соцзахисту автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії.

   

  Житлова  субсидія також не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи:

  - що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

  - за інформацією ДПС, Пенсійного фонду у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення субсидії;

  - нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії;

  - ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

  - перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду за який враховуються доходи.

  Як отримати житлово-комунальну субсидію в 2020 році?

  Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення (соцзабез) за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання).

  Для призначення субсидії потрібно подати такі документи:

  - заява на субсидію

  - при наймі житла — договір оренди

  - декларація про доходи (докладніше про заповнення декларації: які доходи враховуються)

  - довідка про склад сім’ї

  Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою. У сільській місцевості оформлення документів здійснюється у старостинських округах через уповноважених осіб.

  На який термін призначається житлова субсидія?

  Субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

  Періоди року, які використовуються для розрахунку субсидії:

   -на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня

  - на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня

  Для домогосподарств, які використовують природний газ / електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

   

  Громадяни, які звернулись до 15.12.2020 р., матимуть право на призначення субсидії з 15.10.2020 р. Заява, подана після 15.12.2020 р. дає змогу отримання субсидії з місяця звернення.

  Згідно законодавства право на отримання  субсидії визначається у травні місяці.  Ті кому субсидія була призначена з травня, автоматично попадають у категорію тих кому буде перепризначена субсидія на опалювальний період, але є виключення. В даному випадку до категорії осіб, які повинні звернутися до управління з заявою, декларацією, довідкою про склад сім’ї та актом обстеження належать:

  1. Особи у яких середньомісячний дохід менший від розміру мінімальної заробітної плати (на 01.09.2020р. – 5000 тис.грн.);

  2. Особи в складі домогосподарства яких є члени, які зареєстровані, але не проживають(не проживаюча особа повинна бути працюючою та сплачувати ЄСВ);

  3. Особи або члени домогосподарства в яких змінився статус, паспортні дані(одружилися, перепрописалися в інше житло), ідентифікаційний код;

  4. Особою або членом домогосподарства придбано транспортний засіб;

  5. Особи, які в неопалювальному періоді отримували пільгу повинні написати заяву про її припинення на неопалювальний сезон у зв’язку із переходом на субсидію.

  При розрахунку права на субсидію з початку опалювального сезону до уваги беруться доходи за 1-2 квартали  поточного року. Для непрацюючих пенсіонерів при розрахунку субсидії враховується дохід тільки за один місяць, який передував зверненню.                          

  При відсутності змін в родині, або видах одержуваних послуг перерахунок субсидій здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення до органів соцзахисту.

   

  Про які зміни в сім’ї необхідно повідомити в соцзабез?

  Відповідно до закону, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити орган соціального захисту населення про будь-які зміни в родині, будь то зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації(зміни) переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, зміни постачальника природ, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. Інформування органу соцзахисту про зміни, що сталися відбувається у встановлений Законом термін (один місяць), шляхом подання відповідних документів.

  Нагадуємо ,що у зв’язку з відкриттям в Україні з 01.08.2020 року ринку постачання природного газу для побутових споживачів, громадяни мають право вибрати нову компанію з постачання газу. Оскільки постачальники мають різні тарифи, то для правильного нарахування субсидій та пільг потрібно своєчасно повідомляти управління соціального захисту населення.

   

  Управління соціального захисту райдержадміністрації

  Переглядів 191 Останнє редагування Вівторок, 10 листопада 2020 10:24
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua