31 травня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  COVID-19
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2019
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Вівторок, 08 липня 2014 11:19

  Надання земельних ділянок військовослужбовцям та оформлення права власності на них.

  Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності у таких розмірах:

  - для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство,

  - для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

  - для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

  - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

  - для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

  - для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара

  Варто зазначити, що згідно із частиною 4 статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

  Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку, громадянину України необхідно здійснити наступні дії:

  КРОК 1

  Звернутись до органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності, із клопотанням про безоплатне надання земельної ділянки у власність.

  Таким органом щодо земель комунальної власності, які переважно розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна, міська рада, а щодо земель державної власності, які, як правило, розташовані за межами населених пунктів, є:

  - при наданні земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства – Головне управління Державного агентства земельних ресурсів в області,

  - при наданні земельних ділянок у інших випадках – районна державна адміністрація.

  У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

  Уповноважений орган розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

  КРОК 2

  Замовити у землевпорядній організації виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Вартість, строки виконання робіт встановлюються відповідним договором, укладеним між замовником та розробником документації із землеустрою. Відповідно до статті 28 Закону України «Про землеустрій» максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору.

  Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який має бути складений у паперовій формі та у формі електронного документу. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає погодженню уповноваженими органами влади відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України.

  КРОК 3

  Звернення до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі Держземагентства України із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. Якщо інше не передбачено договором про розроблення проекту, до цього органу має звертатись землевпорядна організація.

  До заяви додається:

  -копія документа, що посвідчує особу;

  -копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені (договір, довіреність);

  -копія документа про присвоєння податкового номера;

  -розроблений та погоджений уповноваженими органами проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у паперовому вигляді та у формі електронного документу, а у разі, якщо щодо проекту проводилась державна експертиза – також оригінал позитивного висновку цієї експертизи;

  -документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки та внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року     № 835, плата за послуги з державної реєстрації земельної ділянки складає 65 грн.

  КРОК 4

  Подана заява протягом 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, а межі ділянки не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку у Державному земельному кадастрі і видає Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номеру.

  КРОК 5

  Подання до органу, уповноваженого розпоряджатись земельною ділянкою, клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До клопотання додається примірник погодженого проекту, Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

  КРОК 6

  Орган, уповноважений розпоряджатись земельною ділянкою, має прийняти рішення про затвердження проекту та звернутись до Реєстраційної служби відповідного підрозділу Міністерства юстиції України за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про державну реєстрацію права власності держави або територіальної громади на земельну ділянку.

  КРОК 7

  Після здійснення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельну ділянку, вказаний орган приймає рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність громадянину. У рішенні обов’язково має бути зазначена площа, місце розташування та кадастровий номер земельної ділянки, який зазначений у Витязі із Державного земельного кадастру.

  КРОК 8

  Після одержання рішення про безоплатну передачу у власність земельної ділянки, громадянин може за своїм вибором:

  - подати до Реєстраційної служби заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку,

  - подати вказану заяву через державного кадастрового реєстратора управління земельних ресурсів, у якому отримували Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

  КРОК 9

  Подана заява протягом 14 днів розглядається Державним реєстратором, за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку та Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (у випадку, коли заява подана державним кадастровим реєстратором, вказані документи громадянин отримує у нього).

  З цього часу право власності на земельну ділянку вважається зареєстрованим державою.

  Зразок заяви

  Зразок заяви

  Начальнику Головного управління

  Держземагенства у Волинській області

  Василенку В.М.

  Юридична адреса:43021, м.Луцьк, вул.Винниченка,67

  від ___________________________________________

  (назва фізичної особи)

  ____________________________________________

  ____________________________________________

  (місце проживання особи: індекс, область,

  ____________________________________________

  район,

  ___________________________________________

  місто (село, селище),

  ____________________________________________

  вулиця, будинок, квартира)

  _____________________________________________

  (контактний телефон)

   Відповідно до статей 118 Земельного кодексу України, прошу надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею _______________ га, яка розташована ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  для___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                           (цільове призначення)

  за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності.

    

  Я, _____________________________________________________________________________________________

                                                                                 (прізвище , імя та по батькові)

  повідомляю, що не скористався своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки для _______________________________________________________________________________________________

                                                                         (цільове призначення)

  на території України.

  Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 №2297-VI надаю згоду на обробку моїх персональних даних.

  До заяви додаю:

    

  Заявник               ______________                               ___________________________________

                                 (підпис)                                                           (прізвище та ініціали)

  «_____» _______________ 20___ року

  Переглядів 1518
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua