19 вересня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз'яснення міністерства юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Позитивний досвід роботи
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Рішення сільських і селищної рад
 • Реєстр містобудівних умов
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Четвер, 14 лютого 2013 15:59

  Проголошені Президентом України соціальні ініціативи направлені на підвищення стандартів життя

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
    Проголошені Президентом України соціальні ініціативи  направлені на підвищення стандартів життя громадян та їхнього добробуту. Діяльність управління праці та соціального захисту населення націлена на реалізацію державної політики, спрямованої на подолання бідності та підвищення добробуту населення, покращення їжиття.

    Проголошені Президентом України соціальні ініціативи  направлені на підвищення стандартів життя громадян та їхнього добробуту. Діяльність управління праці та соціального захисту населення націлена на реалізацію державної політики, спрямованої на подолання бідності та підвищення добробуту населення, покращення їжиття.

    Пріоритетним напрямком соціальної політики держави залишається всебічна підтримка найбільш вразливих категорій населення: це діти-інваліди, інваліди, діти сироти та позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені сім’ї з дітьми, люди похилого віку, престарілі. Для надання підтримки даних категорій населення, покращення їхнього добробуту впроваджено систему соціальних виплат: це пільги, субсидії, державні допомоги сім’ям з дітьми, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та інші.

    З прийняттям Закону України “Про державний бюджет України на 2012 рік” збільшено розміри мінімальних державних гарантій, що безумовно позначається на зростанні доходів найнезахищеніших категорій населення та забезпечено достойний рівень життя. Збільшено розміри допомоги по вагітності та пологах, одноразової допомоги при народжені дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги одиноким матерям, допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Особлива увага держави приділяється сім’ям, які опікуються сиротами та дітьми позбавлених батьківського піклування.

    При призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям проводиться вивчення умов проживання сім’ї та перевірка достовірності поданої інформації про доходи, розмір земельної ділянки та майновий стан.  У зв’язку з підвищенням рівня доходів працюючого населення та збільшення виплат сім’ям з дітьми значно зменшилась кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям 149 сімей, тоді як у 2009р. – 398 сімей. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям становить   2348,6 грн. (у 2010 – 1906, 0 грн.,  у 2009р. – 1781,5 грн.).

  У 2012 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб 21 відсоток, для дітей – 50 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 80 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

    При цьому, розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

    Розмір державної соціальної допомоги (в тому числі і максимальний), визначений відповідно до статті 5 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, збільшується у 2012 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 120 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 230 гривень, у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 360 гривень, у 2014 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 250 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 500 гривень,

    З 1 січня 2010 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  призначається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

    Допомогою на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Законом України від 22 лютого 2011 року № 3164-VI „Про внесення змін до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо виплати допомоги при народженні дитини” допомога при народженні дитини, яка народилася після 8 квітня 2011 року, надається у таких розмірах: на першу дитину у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму; на другу дитину - 60 розмірам прожиткового мінімуму; на третю і кожну наступну - 120 розмірам прожиткового мінімуму.

    Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні, решта суми допомоги виплачується на першу дитину протягом наступних 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців; на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців.

    14 липня 2010р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову “Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг”. Згідно цієї постанови сім’я має право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та придбання скрапленого газу, твердого побутового  палива:

    якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. У випадку, коли сім’я складається лише з непрацездатних громадян, субсидія призначається з урахуванням 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

    З метою забезпечення адресного надання пільг у  2010 році головою Волинської обласної адміністрації ініційовано, а Урядом підтримано проведення експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії окремим категоріям громадян, які мають на них право згідно із законодавством. Здійснення адресних виплат сприяє посиленню соціального захисту пільгових категорій громадян, стимулює громадян до економного споживання електроенергії. В Ковельському районі  задіяно в експерименті 5673 пільговики, що становить 99,7% від загальної кількості пільгових категорій громадян.

    Забезпечено своєчасну виплату державних допомог та пільг. Починаючи з листопада 2009 року згідно Закону України “Про Державний бюджет” розмір мінімальної заробітної плати рівняється з прожитковим мінімумом для працездатних осіб.

    Саме пропозиції Президента у напрямку покращення соціальної політики спрямовані на відновлення соціальної справедливості. Адже йдеться про покращення становища насамперед тих категорій населення, які через ті або інші обставини опинилися в складнішій ситуації, ніж інші.

  Переглядів 3188 Останнє редагування Четвер, 14 лютого 2013 16:09
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua