19 червня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2019
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Червень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Вівторок, 15 березня 2016 09:50

  Як здійснити доплату до мінімального страхового внеску за періоди 2012 року у зв'язку зі зміною розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 1 січня 2016 року?

  Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється у місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менша ніж мінімальний страховий внесок. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою ніж мінімальний страховий внесок. Порядок здійснення такої доплати визначений у розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 64/8663 16.01.2004.
  Відповідно до зазначеної Інструкції доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або під час виходу застрахованої особи на пенсію за місцем проживання.
  Зважаючи на зазначене та те, що мінімальний страховий внесок - це сума коштів, яка визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), розрахунок сум внесків, які необхідно доплатити, здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі даних реєстру застрахованих осіб про суми нарахованої заробітної плати та нарахованих страхових внесків.


  НАПРИКЛАД:
  Гр. А. працював на підприємстві «X» у квітні 2012 року неповний місяць (зарахований на роботу 19 квітня 2012 року). Підприємство у 2012 році мало 43 клас професійного ризику виробництва, відповідно, розмір єдиного внеску для підприємства становив 38,05%, а для найманих працівників -3,6%.
  За квітень 2012 року гр. А нараховано заробітної плати 980 грн та єдиного внеску 408,17 грн, у т.ч. роботодавцем - 372,89 грн (980 грн х 38,05%) і утримано єдиного внеску 35,28 грн (980 грн х 3,6%).
  Мінімальний страховий внесок за квітень 2012 року для підприємства «X» становить 455,65 грн [1 094 грн х (38,05%+3,6%)], де
  1 094 грн - мінімальна заробітна плата за квітень 2012 року, встановлена Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік». -З
  У лютому 2016 року гр. А під час виходу на пенсію, щоб зарахувати до страхового стажу квітень 2012 року як повний місяць, виявив бажання здійснити доплату до мінімального страхового внеску за цей місяць. Доплата до суми страхових внесків здійснюється таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою ніж мінімальний страховий внесок
  Доплата до мінімального страхового внеску у зазначеному випадку становитиме 47,48 грн (455,65 грн-408,17 грн).

  Чи підлягають списанню суми боргу фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, платникам єдиного податку четвертої групи за періоди 2015 року, які є предметом судового розгляду?

  1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" щодо уточнення об'єкта оподаткування для платників, що обрали спрощену систему оподаткування» № 802Л/ІІІ від 12.11.2015 (далі - Закон № 802). Законом № 802 передбачено, що сума заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», яка утворилася у період з 1 січня 2015 року до 1 січня 2016 року у платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, а саме сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%, підлягає списанню у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України. Порядок списання сум заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України № 27-2 від 25.12.2015 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України за № 94/28224 18.01.2016 (далі - Порядок). Зазначена постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування (Офіційний вісник України № 11 від 16.02.2016).
  Списанню підлягають суми заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а» та «6»—«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що утворилися в період з 1 січня 2015 року до 1 січня 2016 року (з урахуванням сум боргу, які є предметом судового розгляду, а також тих, що не стягнуті органами державної виконавчої служби станом на 1 січня 2016 року). Суми боргу визначаються управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах і районах за даними карток особових рахунків платників. Про списання заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, платнику надсилається повідомлення за формою, встановленою Порядком.

  Чи мають право працівники органів Пенсійного фонду України брати участь у перевірках, які проводяться органами Державної фіскальної служби України?

  Відповідно до пункту 2 частини першої статті 13-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами) (далі - Закон № 2464) Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право, зокрема, брати участь у планових перевірках, які проводять органи Державної фіскальної служби України, для контролю достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, та у випадках, передбачених законом, проводити позапланові перевірки бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів страхувальників щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій, отримувати необхідні пояснення, довідки та відповіді на питання, що виникають під час таких перевірок. У разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних даних про застрахованих осіб, видавати приписи щодо усунення цих порушень, а у разі їх невиконання у місячний строк - вносити відповідні зміни до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (пункт 4 частини першої статті 13-1 Закону № 2464).

  Чи змінилася форма звіту про нарахування (утримання) та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі з січня 2016 року у зв'язку зі змінами у законодавстві?

  Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» № 909Л/ІІІ від 24 грудня 2015 року внесені зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», зокрема уточнені суб'єкти збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час купівлі іноземної валюти фізичними особами в готівковій формі та встановлено, що до 20 числа місяця, який настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату зазначеного збору, крім уповноважених банків, зобов'язані подавати й інші фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку.
  Звіт зазначеними платниками подається у порядку та за формою, визначеними Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» № 1740 від 3 листопада 1998 року. У зв'язку з вищезазначеними змінами в законодавстві Пенсійний фонд України розробив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» (далі - Проект), яким вносяться зміни до форми звіту про нарахування (утримання) та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти фізичними особами у готівковій формі. Після погодження Проекту зацікавленими міністерствами та відомствами його буде направлено до Міністерства соціальної політики України для внесення на розгляд Кабінету Міністрів України. Проект розміщено на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України. До затвердження змін до Порядку звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі подається за формою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України № 1740 від 3 листопада 1998 року у редакції, чинній на день його подання.
  Чи може орган Пенсійного фонду України видати довідку про підтвердження придбання житла вперше з метою звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна?
  Згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) (далі - Закон) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи й організації, незалежно від форм власності, та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за бюджетні кошти, установ і організацій іноземних держав, що користуються імунітетом і привілеями згідно з законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше. Відповідно до положень статей 6, 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачених Конституцією та законами України.
  Підставою для звільнення від сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна осіб, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла, є документ, виданий органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. До компетенції Пенсійного фонду не належить питання підтвердження факту придбання особою житла вперше.

  Управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі

  Переглядів 592
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua