19 червня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2019
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Червень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  П'ятниця, 29 січня 2016 12:49

  Щодо перерахунку пенсій, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму у 2016 році

  Законом України “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено прожитковий мінімум на одну особі з розрахунку на один місяць для працездатних осіб:
  з 1 січня 2016 року - 1378 гривень;
  з 1 травня - 1450 гривень;
  з 1 грудня - 1550 гривень.
  Для осіб, які втратили працездатність:
  з 1 січня 2016 року - 1074 гривні;
  з 1 травня - 1130 гривень;
  з 1 грудня - 1208 гривень.
  У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, у 2016 році, буде двічі проведено перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини. Так, перерахунку підлягатимуть: мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормовий стаж, мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною. Перерахунки не потребуватимуть додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).
  Крім цього, максимальний розмір пенсії/щомісячного довічного грошового утримання суді у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року не може перевищувати 10740 гривень.

  ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ
  у 2016 році

  Відповідно до пункту 1 статті 47 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно у грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховуються на визначений цією особою банківський рахунок, у порядку, передбаченому законодавством.
  Виплата пенсій працюючим пенсіонерам
  З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким продовжено до 31 грудня 2016 року особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким особам пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1611,00 грн. (1074,00 грн.*150%). Даний порядок не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, тобто таким пенсіонерам пенсія виплачується в повному розмірі. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року особам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ), які працюють на посадах та на умовах, передбачених Законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, призначені пенсії (щомісячне довічне грошове утримання ) не виплачуються.
  Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.
  При цьому пенсії, призначені відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” ветеранам військової служби виплачується в повному обсязі. Належність до ветеранів війни підтверджується відповідним посвідченням.

  Виплата пенсій науковим працівникам

  Відповідно до частини 28 статті 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, пенсія призначена особам відповідно до цієї статті (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ), які працюють на посадах та на умовах, передбачених Законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Пенсія призначена особам, після набрання чинності Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” відповідно до цієї статті (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах передбачених цим Законом, виплачується в розмірі обчисленому, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
  Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, у період роботи особи (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) на інших посадах/роботах (крім випадків передбачених першим та другим реченням цієї частини) пенсії призначені відповідно до цієї статті , розмір яких перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1611,00 грн. (1074,00 грн.*150%).
  Після звільнення з роботи виплата пенсії, відповідно до цього Закону поновлюється.
  Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання не застосовуються протягом дії особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України,Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Служби безпеки України, Державній прикордонній службі України, Міністерства внутрішніх справ України, Службі зовнішньої розвідки України, Управлінні державної охорони України, Державній пенетенціарній службі України,Державній службі з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення,відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою. Також до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені відповідно до Законів України “Про прокуратуру”, “Про судоустрій та статус суддів” на період виконання особами,яким вони призначені повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

  Утримання податку з доходів фізичних осіб та військового збору

  На виконання положень Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, у зв'язку з набранням чинності змін до Податкового кодексу України, з 01.07.2014 органи Пенсійного фонду України набули статусу податкового агента.
  Об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором (ВЗ) є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, до яких належать суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року-у частині такого перевищення.
  Базою оподаткування у 2016 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 4134,00 грн. (1378 грн.-розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 х 3) на місяць, відповідно до ст. 167.4 Податкового кодексу України, застосовується ставка податку з доходів фізичних осіб 15 відсотків, військового збору — 1,5 відсотка.
  Розмір пенсії осіб, які належать до учасників бойових дій у період Другої світової війни, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, не включається до загального місячного оподаткування доходу платника податку, з пенсії таких осіб не провадиться утримання податку з доходів фізичних осіб та військового збору.

  Пенсійний фонд України
  Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області
  м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-в, телефон / факс 78-73-51
  Номери телефонів «гарячих» ліній в управліннях Пенсійного фонду України у Волинській області:
   Головне управління – (0332)78-73-62, 78-73-51
   Горохівський район – (0279)2-16-45, 2-26-37
   Іваничівський район – (0272) 2-14-52
   Камінь-Каширський район – (0257) 2-28-60
   Ківерцівський район – (0265) 3-28-03
   Локачинський район – (0274) 2-13-56
   Луцький район – (0332) 79-98-49, 24-73-22
   Любешівський район – (0262)2-24-01
   Любомльський район – (0277) 2-31-88
   Маневицький район – (0276) 2-13-75
   Ратнівський район – (0266) 2-21-56
   Рожищенський район – (0268) 2-15-54
   Старовижівський район – (0246) 2-22-04
   Турійський район – (0263) 2-14-55
   Шацький район – (0255) 2-05-88
   м. Володимир-Волинський та Володимир-Волинський район – (0242) 3-88-08
   м. Ковель та Ковельський район – (0252)
  5-14-45
   м. Луцьк – (0332) 72-55-53, 29-75-03
   м. Нововолинськ – (0244) 3-21-70

  Пенсія за вислугу років працівників
  освіти та охорони здоров’я з 1 січня 2016 року
  Право на пенсію за вислугою років освітян та медиків
  Питання права на пенсію за вислугу років працівників освіти та охорони здоров'я врегульовані:
  - Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”;
  - Законом України “Про пенсійне забезпечення”;
  - Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 року, тощо.
  Пунктом “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” із змінами, внесеними згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який набрав чинності з 1 січня 2016 року передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я незалежно від віку після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 року, станом на 1 квітня 2015 — не менше 25 років та після цієї дати:
  з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
  з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
  з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
  з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
  з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
  з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
  з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
  з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
  з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
  з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років;
  При цьому передбачено право на призначення пенсії за вислугу років незалежно від віку особам, які мали вислугу років 25 років станом на 1 квітня 2015 року чи 25 років 6 місяців - на 1 січня 2016 року.
  1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим - одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:
  50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;
  50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;
  51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;
  51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;
  52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;
  52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;
  53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;
  53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;
  54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;
  54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;
  55 років - які народилися з 1 січня 1971 року.
  Ще однією важливою умовою для призначення пенсії за вислугу років є звільнення з посад, які дають право на зарахування до спеціального стажу роботи та входять в Перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909. Це правило встановлено статтею 7 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що настає за днем звільнення з роботи (пункт 2.4 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення/перерахунку пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”).
  Водночас і педагоги, і медики мають право продовжувати працювати, але на посадах, які не дають право на пенсію за вислугу років. У цьому випадку виплата пенсії не припиняється.

  Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ та незалежно від тривалості робочого дня.
  А також, робота за спеціальністю і в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 року, яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.
  Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3 (або 6 років) включається в спеціальний, період навчання в навчальних закладах не включається та не враховується в спеціальний стаж. Періоди відпусток без збереження заробітної плати може бути зарахованим в спеціальний стаж, якщо вони пов'язані з виробничою необхідністю і при цьому не більше одного місяця в календарному році.

  Перелік закладів та посад, які дають право на пенсію за вислугою років у галузі освіти:
  - загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні навчальні заклади, музичні і художні школи (вчителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідувачі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідувачі, їхні заступники з навчально-виховної, навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завідувачі навчальної та навчально-виховної частиною, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми), практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;
  - міжшкільні навчально-виробничі комбінати (директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної навчально-виробничої роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи);
  - дитячі будинки, дитячі колонії, прийомні та розподільчі пункти для неповнолітніх, логопедичні кабінети і стаціонари, школи-клініки (директори, завідувачі, їхні заступники з виховної частини, вчителі, вихователі, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, майстри виробничого навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи);
  - вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації, професійно-технічні навчальні заклади (директори, їхні заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, педагоги професійного навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи);
  - дошкільні навчальні заклади всіх типів (завідувачі, вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи);
  - позашкільні навчальні заклади (директори, їхні заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової робіт);
  - бібліотеки (бібліотекарі, завідувачі);
  - дитячі клініки, поліклініки, лікарні, санаторії, диспансери, будинки дитини, дитячі відділення в лікарнях, санаторіях, диспансерах та установах для виконання покарань (вчителі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, логопеди).
  Перелік закладів , які пройшли державну акредитацію та посад, які дають право на пенсію за вислугою років у медичній галузі:
  - лікувальні установи, лікувально-профілактичні заклади особливого типу, лікувально-трудові профілакторії, амбулаторно-поліклінічні заклади, заклади швидкої і невідкладної медичної допомоги, заклади переливання крові, охорони материнства і дитинства, санаторно-курортні заклади, установи з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби та територіальні органи Держсанепідслужби (щодо працівників, які не є державними службовцями), санітарно-епідеміологічні заклади, діагностичні центри (лікарі та середній медичний персонал, незалежно від посад);
  - аптеки, аптечні кіоски і магазини, контрольно-аналітичні лабораторії (провізори, фармацевти (незалежно від посад), лаборанти);
  - медико-соціальні експертні комісії, бюро судово-медичної експертизи (лікарі та середній медичний персонал).
  Пенсія за вислугу років педагогам і медикам нараховується на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Розмір пенсії визначається відповідно до статті 27 цього Закону за формулою, залежно від стажу та заробітної плати.
  Положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовуються лише в частині визначення права на пенсію за вислугу років. Основним документом, що доводить спеціальний стаж роботи є трудова книжка.

  Переглядів 1141
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua