27 квітня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Управління юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Позитивний досвід роботи
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Рішення сільських і селищної рад
 • БЕЗВІЗ
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • АРХІВ НОВИН

  « Квітень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Голова райдержадміністрації Олег Кух прозвітував перед депутатським корпусом та громадськістю
  Понеділок, 13 березня 2017 11:23

  Голова райдержадміністрації Олег Кух прозвітував перед депутатським корпусом та громадськістю

  ЗВІТ 

  голови Любешівської районної державної  адміністрації про роботу у 2016 році

  Реалізація повноважень, делегованих районною радою районній державній адміністрації передбачає всебічне забезпечення збалансованого економічного, соціального і культурного розвитку території району на основі раціонального та ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.
  Відповідно до ст. 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Любешівська районна державна адміністрація спрямовує свою діяльність на реалізацію делегованих їй повноважень у тісній співпраці з місцевими радами, територіальними органами виконавчої влади, іншими суб’єктами господарювання району.
  Зусилля райдержадміністрації зосереджені на виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, рішень обласної та районної рад, розпоряджень голови обласної державної адміністрації та власних розпорядчих документів, направлених на розвиток галузей економіки, забезпечення життєдіяльності соціальної сфери в населених пунктах району.
  Напрямки діяльності райдержадміністрації систематично розглядались на засіданнях колегій та нарадах із залученням керівників управлінь, відділів районної державної адміністрації, голів виконкомів місцевих рад, депутатів районної ради, представників підприємств та організацій, що діють на території району.
  З метою забезпечення виконання делегованих районною радою повноважень, протягом 2016 року районною державною адміністрацією було розроблено та винесено на розгляд районної ради проекти одинадцяти комплексних цільових програм.
  Робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення у непростий для нашої країни час. Серед наших пріоритетів у соціальній політиці - робота із молоддю, ветеранами, реалізація цільових освітніх та медичних програм.

  Повноваження в галузі соціально-економічного розвитку.
  Розв’язання основних економічних і соціальних проблем району здійснюється через підготовку та організацію виконання щорічних програм економічного і соціального розвитку району. У програмі з урахуванням пріоритетів, проблем визначені першочергові завдання розвитку району та критерії їх досягнення, заходи координації дій районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та відомств, які спрямовані на реалізацію визначених завдань.
  Незважаючи на негативний вплив на економічну та політичну стабільність в країні через втручання зовнішнього агресора, проведення антитерористичної операції в східних регіонах України та інших чинників, у районі досягнуто ряд позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв`язанні соціальних проблем.
  Упродовж 2016 року проведено 8 засідань колегії районної державної адміністрації, де були розглянуті питання, дієвість яких спрямовувалась на організацію виконання Програми економічного і соціального розвитку, наповнення та ефективне використання бюджету, соціального захисту населення, здійснення виконавчими комітетами сільських та селищних рад делегованих повноважень органів виконавчої влади. 
  За 12 місяців 2016 року прийнято 409 розпоряджень районної державної адміністрації, більша частина яких регулює виконання делегованих повноважень.
  Протягом 2016 року до райдержадміністрації надійшло 467 звернень, з них: 309 – усні, а 158 – письмові.
  Всього до керівництва райдержадміністрації звернулося 898 громадян, які у своїх зверненнях порушили 500 питань, з них: 213 - вирішено позитивно, 21 – відмовлено згідно чинного законодавства, а на 233 – дано роз’яснення згідно чинного законодавства.

  Центр надання адміністративних послуг
  Для спрощення процедури отримання адміністративних послуг при районній державній адміністрації працює Центр надання адміністративних послуг, який діє за принципом «Єдиного вікна». Центром надається більше 50 видів адміністративних послуг. З них найбільш поширені послуги міграційної служби, реєстрація прав на нерухоме майно, видача будівельних паспортів, видача витягів про нормативно-грошову оцінку на земельні ділянки, надання довідок з земельних питань та інші. Всього за 2016 рік до Центру надійшло більше 5 000 тис.звернень. 
  Державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснює державний реєстратор райдержадміністрації. За 2016 рік державним реєстратором здійснено більше шестисот реєстраційних дій.

  Бюджет та фінанси
  Щодо повноваженнь в галузі бюджету та фінансів, хочу зазначити, що станом на 28 грудня 2016 року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло понад 26 945 899 грн. власних доходів або 104,5 відсотка до уточнених призначень цього року. До планових показників на 2016 рік виконані усі сільські і селищний бюджети. На 104,1 відсотка забезпечено надходження до загального фонду районного бюджету, понад план залучено 646 565 гривень. З метою наповнення дохідної частини районного бюджету управлінням фінансів вільний ресурс районного бюджету було розміщено на депозити в AT «Ощадбанк». За рахунок цього до районного бюджету надійшов додатковий дохід в сумі 450 000 грн.


  Пенсійне забезпечення
  Протягом всього року забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату пенсій та допомог. 
  З початку року в Україні, а відповідно і в районі не допущено зменшення розміру пенсій жодній категорії пенсіонерів. 
  На обліку в управлінні в районі перебуває 10220 пенсіонерів. Середній розмір пенсії складає 1602,18 грн., що на 152 грн.63 коп. більше ніж за аналогічний період 2015 року. або на 10,5%.
  Протягом 2016 року управлінням Пенсійного фонду України в Любешівському районі призначено 316 нових пенсій. Здійснено 566 перерахунків пенсій, які вплинули на розмір пенсії та 36 особам призначено (збільшено) розмір пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».
  З 1 серпня 2016 року розпочато впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій.
  До бюджету Фонду надійшло 53,9 тис.грн., при плані 26,4 тис. грн., тобто перевиконання становить 27,5 тис. грн. або 204 відсотки.

  Соціальний захист
  Особлива увага з боку органів виконавчої влади була приділена соціальному захисту населення. З великою віддачею спрацювали спеціалісти районного управління соціального захисту населення. Забезпечено виплату усіх соціальних допомог на суму 99млн. 540тис.грн. для 4902 одержувачів. 86,1% домогосподарств району отримують житлові субсидії на суму 29млн 678тис.грн.
  У зв’язку з подіями, які відбуваються на Сході України, з’явилися додаткові категорії громадян, що потребують особливої уваги – це учасники АТО та тимчасово переміщені особи. Відповідно до бюджетної програми: «Заходи з психологічної реабілітації» фактично видано направлення для 23-ох учасників АТО на психологічну реабілітацію до реабілітаційних установ.
  Забезпечено учасників антитерористичної операції санаторно- курортним лікуванням - видано 17 путівок на санаторно-курортне лікування. 
  Направлено на навчання по спеціальності «Водій » категорії «В»і«Д» 8-ох учасників АТО та заключено договори з автошколами на суму 29,9тис.грн.
  На обліку в управлінні перебуває 76 внутрішньо переміщених осіб. Протягом 2016р. щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг отримала 71 особа на суму 467,4тис.грн
  Протягом 2016 року територіальним центром соціального обслуговування надавалось належне соціальне обслуговування три тисячі дев’яносто дев’яти одиноких непрацездатним громадянам та інвалідам, в тому числі соціально-побутові послуги, послуги соціально-медичної профілактики.

  Повноваження в галузі освіти
  З метою забезпечення стабільного розвитку освіти в районі розроблена Комплексна програма розвитку освіти Любешівського району на 2014-2018 роки.
  У 2016-2017 н.р. у ЗНЗ району навчається 5495 учнів (першокласників-601, випускників: 9 кл - 492, 11 кл - 287). При Любешівському НВК функціонує пришкільний інтернат, де проживає 21 школяр. 
  Індивідуальне навчання організоване для 56 учнів (згідно із висновками ПМПК та ЛКК). 
  Проблемним питанням загальноосвітніх навчальних закладів залишається двозмінне навчання. У 2015-2016 навчальному році у другу зміну навчається 757 учнів у 7 закладах, що становить 13,8%. 
  Дошкільною освітою охоплено 40 відсотків (1198 дітей), в сільській місцевості – 33 відсотки ( 814 дитина), міській – 78 відсотка ( 386 дітей). Мережа дошкілля Любешівщини у 2016 році збільшилася за рахунок відкриття ДНЗ у с. Б.Воля. На сьогодні не повною мірою задовольняє освітні потреби населення існуюча мережа дошкільних навчальних закладів селища Любешів. Виникає потреба у відкритті дитячого садка у с. Зарудче.
  При формуванні бюджету на 2016 рік враховані бюджетні запити щодо фінансового забезпечення харчування дітей в дошкільних закладах.
  Вартість харчування на одну дитину в день у 2016 році становила 12.30 грн. (в т.ч. батьківська плата відповідно становить 40 відсотків у сільській місцевості та 60% - в селищі від вартості харчування на одну дитину в день. Аналіз виконання норм харчування за перше півріччя 2016 року показав, що в цілому харчування дітей у дошкільних закладах району здійснювалось наближено до норм (близько 55%). 
  Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоків дошкільних закладів задовільний. 
  Дошкільною освітою охоплено 40 відсотків (1198 дітей), в сільській місцевості – 33 відсотки ( 814 дитина), міській – 78 відсотка ( 386 дітей).
  З метою організованої підготовки старших дошкільників до навчання в школі при школах функціонують групи з підготовки дітей п’ятирічного віку до навчання. 
  Підвіз учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності становить 100% від потреби. На балансі відділу освіти перебуває 10 транспортних засобів, 9 з яких забезпечує підвезення школярів.
  З метою забезпечення повноцінного оздоровлення дітей району у 2016 році на придбання санаторно-курортних путівок були виділені та освоєні кошти в сумі 525 000 тис. грн.
  Станом на 01 жовтня 2016 року в районі оздоровленням (санаторно-курортні путівки) охоплено 172 учні ЗНЗ району.
  У червні місяці на базі НВК смт Любешів було організовано роботу мовного табору для 85 учнів.
  На належному рівні проведено районні олімпіади, конкурси. -захист. Школярі району здобули 25 перемог (у 2015 році 18 перемог). На обласних предметних олімпіадах, у загальному рейтингу зайняли 6 місце серед районів області. Загалом у 2016 році школярі Любешівщини вибороли більше 100 перемог. Як підсумок проведений фестиваль обдарованої учнівської молоді. Переможці нагороджені грошовими преміями (11050 грн). 
  На сьогодні усі загальноосвітні школи, НВК забезпечені навчально-комп’ютерними комплексами. А ЗОШ I–ІІІ ст. с. Бірки, с. Великий Курінь, НВК с. Залізниця та НВК смт Любешів мають їх по два.
  Показник кількості учнів на один комп’ютер складає 10 осіб.
  П’ять ЗНЗ (НВК смт Любешів, Залізниця, ЗНЗ с. Великий Курінь, с. Ветли,с. Люб»язь) забезпечені мультимедійними комплексами. Усі навчальні заклади району підключені до мережі Інтернет. 
  У районі функціонує два позашкільних заклади. При БДЮТ працює 35 груп в яких займається 525 вихованців, що становить 10.3 %. Вихованцями закладу здобуто ряд призових місць в області. Дитячу спортивну юнацьку школу у 2015-2016 н.р. відвідує 268 школярів району (23 групи), а в 2016-2017 н.р. 218 школярів (21 група). Команда ДЮСШ триразові переможці Чемпіонатів України. Синдюк Андрій (с. Залаззя) був учасником Чемпіонату Європи. 7 спортсменів закладу в складі резерву збірної команди України.

  Медицина
  У 216 році пріоритетними завданнями районної влади були питання медичної сфери. Слід зазначити, що у листопаді місяці поточного року Любешівська ЦРЛ успішно пройшла акредитацію, лікарнею була підтверджена І категорія. Одним з найбільш вагомих результатів у 2016р. для Любешівської ЦРЛ можна вважати досягнення за результатами роботи 9-ти місяців виявлення онкологічних захворювань при профілактичних оглядах. Завдяки цьому у 63,8% випадках ці захворювання діагностовано у ранніх (І-ІІ) стадіях, по області – 53,8%.
  У році, що минає, покращено і матеріально-технічну базу лікарні: придбано медичне обладнання 8-ми найменувань, зокрема, цифровий рентгенапарат вартістю 2млн.289 тис.грн., медичні меблі та меблі для палати ветеранів війни та учасників бойових дій. Закуплено 8 електричних водонагрівачів, що забезпечить усі відділення стаціонару цілодобовим гарячим водопостачанням.
  Всього проведено поточних ремонтів на загальну суму 396 тис. грн.. 
  З кожним роком покращується матеріально- технічна база лікувально-профілактичних закладів Центру первинної медико-санітарної допомоги.


  Залучення інвестиційних коштів
  Відповідно до делегованих районній державній адміністрації районною радою повноважень проводиться послідовна, цілеспрямована робота щодо залучення інвестиційних коштів в економіку та соціальну сферу району, а саме:
  Чекаємо початку реалізації інвестиційного Проекту Світового банку «Поліпшення здоров’я на службі у людей», згідно якого в районі планується відкрити на базі реконструйованих фельдшерських пунктів ще 5 амбулаторій (на першому році Проекту в с.Залізниця, Судче, на другому році Проекту в с.Цир, на третьому році Проекту в с.Седлище, на четвертому році Проекту в с.Люб’язь).
  На даний час виготовлена та пройшла експертизу проектно- кошторисна документація на реконструкцію Залізницького, Судченського та Цирського ФАП/ФПів під АЗПСМ. 
  Цей рік відзначився значним капіталовкладенням у інфраструктуру галузі освіти.
  Станом на 26.12.2016 року завершені роботи по капітальному ремонту дошкільного підрозділу Залізницького НВК та покрівлі спортивної зали Деревківської ЗОШ. На добудову санітарних кімнат блоку молодших класів Любешівського навчально-виховного комплексу було успішно освоєно кошти державного фонду регіонального розвитку 1 158 776 грн, та 152 275 грн коштів місцевого бюджету. 
  Закінчуються роботи по капітальному ремонту Любешівського районного будинку дитячої та юнацької творчості. 
  Окрім цього значні кошти було виділено на галузь культури району, проведено капітальні ремонти приміщення будинку культури с. Цир на суму 735 тис. 955 грн; приміщення Любешівської дитячої музичної школи на суму 620тис. грн; поточні ремонти приміщення танцзалу, санвузла та студії районного будинку культури на суму 152тис. 679 грн; підлоги актового залу клубу с. Седлище на суму 55тис. грн;


  Стан впровадження електронних закупівель в районі
  З серпня 2016 року введений в дію Закон України «Про публічні закупівлі», який містить низку концептуальних змін щодо здійснення закупівель замовниками із обов’язковим використанням електронної системи. З початку введення в дію ЗУ «Про публічні закупівлі» розпорядниками бюджетних коштів району проведено 99 допорогових закупівель через систему ProZorro на суму 4038,894 тис.грн. економія коштів в результаті проведених торгів склала 345,991 тис.грн. до відома – по Волинській області ця сума становить 20,33 млн.грн)Найбільша економія коштів по закупівлях через систему ProZorro за минулий рік відбулась по таких установах:
  1) Відділ освіти Любешівської райдержадміністрації – загальна сума економії становить 103,922 тис.грн., зокрема, по таких закупівлях:
  - Поточний ремонт санвузла ДНЗ с. Проходи (ФОП Смаль В.С.)– сума економії становила 4,023 тис.грн.; 
  - Капітальний ремонт приміщення БДЮТ( ПМП «Сатар»)– 41,203 тис.грн;
  - Капітальний ремонт димової труби котельні приміщення відділу освіти (ПП «МП Сантехмонтаж» м. Нововолинськ) – 22,681 тис.грн. економії;
  - Виготовлення ПКД на реконструкцію санітарних кімнат ЗОШ с.Лобна, Цир, Підкормілля (ПП «КДС»м. Луцьк) – 7,0 тис.грн.; 12,308 тис.грн. та 16,076 тис.грн. відповідно;
  2) Відділ культури Любешівської районної державної адміністрації – загальна сума економії по закупівлях через систему ProZorro становить 66,925 тис.грн., зокрема:
  - Капітальний ремонт приміщення Любешівської дитячої музичної школи (ПМП «Сатар») – 60,860тис.грн.;
  - Вікна металопластикові (ТзОВ «Термопласт Плюс») – 4,545 тис.грн;
  - Бібліотечна техніка (ПП «01АССА») – 1,420 тис.грн.
  3) ЦПМСД Любешівського району – загальна сума економії становить 49351,69 тис. м. , зокрема:
  - Препарати фармацевтичні, різні (лот № 2) – 3,135 тис.грн.;
  - Алерген туберкульозний очищений рідкий – 1,872 тис.грн.;
  - Медичні препарати – 5,548 тис.грн. та 18,538 тис.грн.;
  - поточний ремонт нежитлових приміщень Великоглушанської АЗПСМ – 21,9 тис.грн.
  4) Любешівська ЦРЛ – загальна сума економії коштів, найбільша в районі за минулий рік по закупівлях через систему ProZorro, становить 125,792 тис.грн., зокрема:
  - Капітальний ремонт рентгенкабінету (ПМП «Сатар») – 58,021 тис.грн;
  - Поточний ремонт маніпуляційного відділення терапевтичного відділення – 21,767 тис.грн.

  Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій
  Виконуючи делеговані повноваження щодо вжиття необхідних заходів по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій варто зазначити той випадок, коли у серпні місяці наш район охопила тривожна звістка про виявлення в окремих населених пунктах району небезпечного захворювання – африканська чума свиней. Було запроваджено ряд карантинно-обмежувальних заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження цього вірусу по всій території району. 
  02 вересня 2016 року на позачерговій сесії були внесені доповнення до районної Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації НС техногенного та природного характеру та їх наслідків, було виділено кошти в сумі 550, 6 тис. грн., в т.ч. кошти в сумі 339, 4 тис. грн. на проведення карантинно-обмежувальних заходів з ліквідації АЧС на території району.
  Реально, із районного матеріального резерву були виділені матеріальні цінності на суму 
  125, 8 тис. грн., а саме:
  - матеріальні цінності для забезпечення функціонування ветеринарно-поліцейських постів та проведення карантинно-обмежувальних заходів на суму 92,4 тис. грн.;
  ПММ для ветлікарні на суму 28, 5 тис. грн, управлінню водного господарства – 4,9 тис. грн. (240 л ДП)
  В процесі здійснення заходів, було використано матеріальних цінностей на суму 73, 8 тис. грн., решта відповідно до акту прийому-передачі матеріальних цінностей, знаходиться на відповідальному зберіганні у Ветлікарні та в пожежно-рятувальній частині та при потребі оперативного використання для ліквідації НС можуть бути застосовані:
  З районного бюджету була виділена грошова компенсація в сумі 7321 грн. трьом власникам ОСГ в яких були вилучені тварини.
  Окрім цього, мали місце 11 некласифікованих випадків НС, з них 9 випадків – пожежі на торфовищах, 2 випадки - погодні умови зимового періоду метеорологічного характеру. На всі випадки НС по їх запобіганню та ліквідації було оперативне реагування відповідних сил і засобів цивільного захисту.
  Наразі спеціалісти ветеринарної медицини району продовжують контролювати протиепізоотичну ситуацію в районі. Слід зауважити, що надзвичайно важливу частку цих робіт було зроблено управлінням водного господарства району, спеціалісти якого показали професійну підготовку та злагодженість дій.

  Забезпечення перевезень пасажирів
  Районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо повного забезпечення перевезень пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, забезпечення автобусним сполученням всіх населених пунктів району, покращення умов перевезення пасажирів.
  На даний час в районі автобусні перевезення здійснюються на 4 маршрутах. 8 населених пунктів району не мають автобусного сполучення. Причина цього зі слів перевізиників - нерентабельні маршрути.
  В липні 2016 року проведено засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників. Документи на участьу конкурсі перевізники не подали. Райдержадміністрація неодноразово зверталися в облдержадміністрації і піднімала питання щодо відкриття міжміського маршруту Луцьк-Любешів-Бучин через Березичі (3 рази на тиждень) і Луцьк- Любешів-Сваловичі (2 рази на тиждень)- питання залишається невирішеним.
  На сьогоднішній день два потенційних перевізники оформляють документи на участь у черговому конкурсі.

  Енергозбереження та енергоефективність
  Важливим завданням є вжиття заходів по енергозбереженню та енергоефективності. Райдержадміністрацією розроблена Програма відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими населенням Любешівського району для впровадження енергозберігаючих заходів на 2017-2020 роки.
  За 12 місяців 2016 року в районі впроваджено 18 енергозберігаючих заходів на 46 об’єктах. Загальна вартість впроваджених заходів становить 4,7 млн. грн. Очікувана економія паливно-енергетичних ресурсів становить 2637 тонн умовного палива на суму 1,36 млн. грн. 
  З метою популяризації енергозберігаючих заходів працівниками АТ «ОЩАДБАНК» ознайомлено населення району з державною програмою підтримки впровадження енергозберігаючих заходів. В поточному 2016 році видано 95 кредитів на суму 1млн. 866 тис.грн на енергозберігаюче обладнання та утеплення., в тому числі 6 кредитів без відшкодування. Відшкодовано 88 кредитів.

  Ремонт доріг
  Виконуючи делеговані повноваження в галузі дорожньої інфраструктури слід зазначити, з обласного бюджету (100 тис. грн) було проведено дрібний поточний ремонт доріг Шлапань-Сваловичі та Бихів-Залаззя.
  Любешівським дорожньо-ремонтним пунктом філії «Маневицька дорожньо-експлуатаційна дільниця» проведено косметичний ремонт 27-ми автопавільйонів, перильного огородження мостів 1,2 км, проведено 3 тис. м. кв. ямкового ремонту на дорозі Любешів-Залізниця та 1,8 тис.м.кв. на автодорозі Любешів-В.Глуша, здійснено профілювання 56 км. білощебеневих доріг, встановлено 140 од. сигнальних стовпчиків, нанесено дорожньої розмітки «Пішохідний перехід» 13 одиниць. 
  Дорожньо-експлуатаційним пунктом №17 філії «Маневицька дорожньо-експлуатаційна дільниця» проведено 2,5 тис. м. кв. ямкового ремонту, встановлено 18 дорожніх знаків, поновлено 42 км дорожньої розмітки, проведено косметичний ремонт 13 автопавільйонів, пофарбовано 300 м.пог. перил мостів, видалено порослі на 25 км дороги Р-14, встановлено 120 од. сигнальних стовпчиків.

  Земельні питання
  Серед найбільш важливих питань в житті людей є земельні питання. Протягом 2016 року на території району за кошти землекористувачів проведено інвентаризацію земель житлової та громадської забудови 279,59 га в межах населених пунктів та 5,5 га – за межами населених пунктів. Розроблені технічна документація з нормативної грошової оцінки на земельну ділянку, розташовану за межами населеного пункту Люб’язівської сільської ради , нормативна грошова оцінка земельної ділянки під озером Крупинське на території Щитинської сільської ради, яка перебуває в оренді ЗАТ «Волиньнасінтрав» . 
  Розроблені проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів с. Залаззя Любешівського району, (територія села збільшилась на 111,3089 га за рахунок земель, що перебували за межами населених пунктів Залаззівської сільської ради) та с. Невір Любешівського району (територія села збільшилась на 6,1655 га за рахунок земель, що перебували за межами населених пунктів Великоглушанської сільської ради), с. Підкормілля Любешівського району (територія села збільшилась на 34,2453 га за рахунок земель, що перебували за межами населених пунктів Зарудчівської сільської ради) за кошти місцевих бюджетів.
  Ведуться роботи щодо розроблення проекту землеустрою по зміні меж села Березна Воля.
  Вздовж річок, навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності у межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

  Електронне планування 
  Що стосується електронного планування територій, то варто зазначити, що Схема планування території Любешівського району розроблена. Надіслане відношення для розгляду даної містобудівної документація на містобудівній раді при управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації. Після цього матеріали будуть подані для проведення державної експертизи.
  Дані роботи були розпочаті у 2013 році державним підприємством «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» м. Київ. Державним науково-виробничим підприємством «Геосистема» м. Вінниця виготовлено цифрову векторну карту масштабу 1:10 000 для розробки схеми планування на території Любешівського району (1450.00 кв. км) на що з обласного бюджету виділено 165.7 тис. грн. У 2016 на завершення даної містобудівної документації використано 22 тисячі гривень з районного бюджету. Кошторисна вартість даної документації становить 233.297 титс грн. Всього використано майже 400 ти грн.


  Оборонна робота
  У 2016 році службова діяльність районного військового комісаріату проводилась уже, як самостійного підрозділу. Протягом січня - березня місяця 2016 року було приписано до призовної дільниці 229 юнаків;
  - викликались та проходили призовну комісію юнаки 1989 - 1998 років народження, весною 570 чоловік, восени - 566 чоловік;
  - виконано на 100 % завдання призову громадян Любешівського району на строкову військову службу, призвано 37 юнаків;
  - призвано 27 громадян Любешівського району на військову службу за контрактом;
  - поставлено на військовий облік демобілізованих військовослужбовців, які були призвані під час часткової мобілізації в кількості 73 чоловіка;
  - на обліку у військовому комісаріаті перебуває 201 учасник АТО та 50 учасників бойових дій;

  Зайнятість
  У 2016 році до Любешівського районного центру зайнятості в пошуках роботи звернулось більше тисячі громадян. Майже половина , а саме 494 з них були працевлаштовані. 100 безробітних отримали роботу після закінчення навчання, стажування або курсів цільового призначення. Одним із заходів по сприянню зайнятості населення є компенсація роботодавцю сплаченого єдиного соціального внеску. 39 тисяч гривень виплачено компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцям, які створили нові робочі та працевлаштували на них 11 безробітних.
  У 2016 році 132 безробітних змогли поділитись своїм досвідом ведення особистого селянського господарства та поглибити свої знання на заняттях агрошколи. 
  Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю гарантує правильний вибір професії та успіх на життєвому шляху. 280 учнів випускних класів району були охоплені профорієнтаційними послугами.

  Організація охорони, реставрації, використання пам'яток історії та культури
  Згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" організація охорони, реставрації, використання пам'яток історії та культури, архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та садибних комплексів, природних заповідників місцевого значення також делеговано райдержадміністрації.
  На території Любешівського району знаходиться 48 об’єктів культурної спадщини. З них - 37 пам’яток історії (братські могили, пам’ятники землякам), 2 пам’ятки археології (городище с. Ветли, поселення: кам’яний вік с. Люб’язь), 9 пам’яток архітектури (6 церкв, приміщення келій монастиря піярів, в’їзна арка садиби, костел і келії монастиря капуцинів). 
  До Державного реєстру пам’яток національного значення занесено 4 пам’ятки містобудування і архітектури (келія монастиря піярів, в’їзна арка садиби, Іосафіївська церква с. Бірки, Успенська церква с. Велика Глуша). До списку пам’яток археології національного значення занесено урочище Городище часів Київської Русі с. Ветли (Постанова Кабміну від 27.12.2001 р. № 1761). 
  Селище Любешів занесене до Списку історичних населених місць України (Постанова Кабміну від 26. 07. 2001 р. № 878).
  Відділом культури райдержадміністрації укладено та перезаключено охоронні договори із церковними громадами на об’єкти сакральної дерев’яної архітектури: церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Залізниця, церкви Воздвиження Чесного Хреста с. Бихів, церкви Почаївської ікони Пресвятої Богородиці с. Залаззя, церкви Успіння Богородиці с. Велика Глуша, церкви Різдва Богородиці с. Мала Глуша, церкви Івана Богослова (Іосафіївської) с. Бірки.
  Спільно із спеціалістами управління культури проведено фотофіксацію пам’яток дерев’яної сакральної архітектури, регулярно проводяться обстеження.
  На виконання Закону України «Про охорону культурної спадщини» та з метою належного утримання, використання, проведення поточних ремонтів, впорядкування території культурних пам’яток відділом культури укладено та перезаключено охоронних договорів із користувачами даних пам’яток. 
  Систематично проводиться впорядкування прилеглих територій об’єктів культурної спадщини.
  Балансоутримувачі пам’яток району регулярно проводять заходи з упорядкування та утримання у належному стані кладовищ, пам'ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни.

  Проблемні питання
  Варто сказати, що попри позитивні результати роботи в певних напрямках, залишається ще багато невирішених питань, серед них:
  - Здійснення реконструкції Гірківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою класних кімнат, їдальні та спортзалу по вул. Садовій, 8 в с.Гірки Любешівського району Волинської області
  - Здійснення реконструкції з добудовою спортивної зали до існуючої ЗОШ І-ІІІ ступеня в с. Седлище Любешівського району
  - Здійснення реконструкції приміщень інфекційного відділення з добудовою для центральної районної лікарні в смт.Любешів
  - Здійснення реконструкції адмінприміщення під дошкільний навчальний заклад по вул Червоноармійська, 52 в смт.Любешів Волинської області
  - Ремонт дороги О030958 /О030957/-Судче-кордон Республіки Білорусь, 5км.
  - Нове будівництво вуличного освітлення частини автомобільної дороги державного значення Р-14, яка проходить через селище Любешів, від КТП №302.
  - Нове будівництво вуличного освітлення частини автомобільної дороги державного значення Р-14, яка проходить через селище Любешів, від КТП №286.
  - Участь у Проекті Світового банку «Поліпшення здоров’я на службі у людей» на 2016-2018рр. (реконструкція Залізницького ФАПу під АЗПСМ, реконструкція Судченського ФАПу під АЗПСМ, реконструкція Цирського ФАПу під АЗПСМ, субпроект «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби систем кровообігу»).
  - Нове будівництво каналізації житлового масиву між вулицями Шолохова, 30-річчя Перемоги, Ісая в смт Любешів Волинської області (напірна каналізація).
  - Придбання цифрового флюорографа для Любешівської центральної районної лікарні.
  - Завершення капітального ремонту приміщення будинку культури по вул.Перемоги,5 в с.Цир Любешівського району Волинської області.
  Сподіваюся, що проблемні питання будуть врегульовані, і це дасть нам можливість динамічніше розвиватися і сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів району.

     
  Переглядів 358 Останнє редагування Середа, 05 квітня 2017 11:31
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua