Версія для друку
Понеділок, 27 січня 2020 16:40

Районні програми соціальної підтримки жителів району у 2020 році

Нерідко у житті людей виникають негаразди, коли потрібна допомога. Для вирішення питання матеріальної підтримки тим, хто її потребує, діють такі районні програми:

 

1. Районна цільова програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки, затверджена рішенням Любешівської районної ради від 14.12.2018 р. №30/7.

         Програма надає можливість забезпечити в районі:

- підтримку осіб з інвалідністю, ветеранів війни, учасників бойових дій, ветеранів АТО/ООС;

- надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення з числа одиноких пенсіонерів, ветеранів, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з метою їх соціальної підтримки;

- надання соціальної і матеріальної допомоги особам, які опинилися в складній життєвій ситуації у зв’язку з важкою хворобою, пожежею, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також забезпечення підтримки малозабезпечених сімей і осіб, які приймали участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей;

- фінансову підтримку громадських організацій, діяльність яких має соціальне спрямування.

Так, у 2019 році управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації профінансовані видатки на реалізацію заходів Районної програми соціального захисту населення у сумі 179 643,09 грн.

 

2. Районна програми підтримки учасників антитерористичної/операції Об’єднаних сил та членів їх сімей на 2020-2022 роки, затверджена рішенням Любешівської районної ради від 20.12.2019 р. №36/5.

Відповідно до заходів Програми передбачені кошти на:

- проведення стаціонарного лікування учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у КНП «Любешівська ЦРЛ» Любешівської районної ради з дотриманням нормативів забезпечення в т.ч. медикаментами, продуктами харчування;

- проведення амбулаторного лікування учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у сімейних лікарів КНП «ЦПМСД Любешівської селищної ради»;

- проведення лікування та пільгового зубопротезування учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил, в т.ч.: першочергове безоплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) у КНП «Любешівська ЦРЛ» Любешівської районної ради.

Так, у 2019 році КНП «Любешівська ЦРЛ» Любешівської районної ради на проведення стаціонарного лікування, проведення лікування та пільгового зубопротезування учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції використано 15 555,95 грн., КНП «ЦПМСД Любешівської селищної ради» на проведення амбулаторного лікування учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції використано 8 881,83 грн.

 

Для вирішення питань покращення медичного обслуговування жителів району діють програми:

1. Районна програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Любешівська центральна районна лікарня» Любешівської районної ради у 2019 році, затверджена рішенням Любешівської районної ради від 21.12.2018 року №31/3. Рішенням районної ради від 20.12.2019 року №36/14 термін дії цієї програми продовжений на 2020 рік.

У 2019 році відповідно до заходів районної програми на придбання, ремонт медичного обладнання, проведення ремонтних робіт у відділеннях центральної районної лікарні, придбання необхідних засобів для покращення надання медичних послуг населенню району, лікування пільгових категорій населення КНП «Любешівська ЦРЛ» Любешівської районної ради використані кошти районного бюджету в сумі 2 123 454,81 грн.

У 2020 році на зазначені цілі, в тому числі на створення єдиної електронної системи обміну медичною інформацією, впровадження електронного реєстру пацієнтів заплановані кошти районного бюджету в сумі 5 895 074,00 грн.

 

2. Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на 2018-2019 роки, затверджена рішенням Любешівської районної ради від 14 грудня 2018 року №30/11. Рішенням районної ради від 20.12.2019 №36/4 термін дії цієї програми продовжений на 2020 рік.

У 2019 році відповідно до заходів районної програми на покращення надання медичних послуг населенню району, протидію захворюванню на туберкульоз, лікування пільгових категорій населення КНП «ЦПМСД Любешівської селищної ради» використані кошти районного бюджету в сумі 248 318,07 грн (в межах медичних закладів, які обслуговують території інших територіальних громад, та які не увійшли до Любешівської об’єднаної територіальної громади: Великоглушанська АЗПСМ, Невірський ФП, Люб’язівський ФП, Дольський ФАП, Щитинський ФП, Малоглушанський ФП, Погулянківський ФП).

У 2020 році на зазначені цілі, в тому числі на покращення матеріально-технічної бази Великоглушанської АЗПСМ в рамках Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу на умовах співфінансування в районному бюджеті заплановані кошти в сумі 354,921 тис. грн.

Відділ правового забезпечення та з питань 
діяльності керівництва апарату районної 
державної адміністрації

Переглядів 173