Версія для друку
Понеділок, 04 листопада 2019 14:55

Уже з 2020 року людям буде простіше отримати соціальні сервіси в регіонах, - Олег Коваль

Міністерство соціальної політики планує спростити процедуру надання соціальних сервісів у регіонах за рахунок створення “фронт-офісів” на місцях.

Про це заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль заявив в ході круглого столу "Децентралізація vs деінституалізація", присвяченого розвитку соціальних послуг в громадах.

“Наша мета – спрощення та наближення до людей соціальних послуг і сервісів в регіонах. Все має бути максимально зручно і доступно. Тому ми бачимо структуру “фронт-офісів” в об’єднаних територіальних громадах, яка надаватиме сервіси на місцях – наприклад прийом документів. При цьому існуватиме так званий “бек-офіс”, який на віддаленій основі опрацьовуватиме документи, прийняті у “фронтах”, - пояснив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра, опрацювання документів на соціальні послуги та сервіси планується перевести в автоматичний режим, що не тільки спростить процедуру взаємодії “людина-держава”, а й зробить цей процес швидшим.

Крім того, в ході круглого столу сторони обговорили реформу деінституалізації – переведення дітей із інтернатів у сімейні форми виховання. “Сьогодні в Україні в інтернатних закладах виховання знаходиться близько 100 тис. дітей. 92% з них мають батьків. Це неправильно. Дітей потрібно забирати в сім’ї, щоб вони виховувалися в нормальних умовах і були готовими до життя в соціумі”, - резюмував Олег Коваль.

 

Переглядів 204