23 серпня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2019
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Реалізація і захист прав людини, з питань, що стосується діяльності Пенсійного фонду України
  П'ятниця, 14 грудня 2018 14:48

  Реалізація і захист прав людини, з питань, що стосується діяльності Пенсійного фонду України

  Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» у 2018 році тиждень права проходитиме з 10 по 14 грудня.

  Пенсійний фонд України виконує одну з найважливіших соціальних функцій у державі - здійснює пенсійне забезпечення громадян, тому одним із основних пріоритетів Фонду є реалізація конституційного права громадян на звернення, підвищення якості обслуговування та захисту прав людини.

  Кожний громадянин, який звертається до органів Пенсійного фонду, має право на шанобливе ставлення до себе з боку працівників органів Пенсійного фонду; безперешкодно подавати заяви, скарги, пропозиції з питань, які стосуються пенсійного забезпечення; звертатись на особистий прийом до керівників та спеціалістів Фонду; оскаржувати рішення органів Пенсійного фонду нижчого рівня до органів Фонду вищого рівня або в судовому порядку.

  Також, громадяни мають право знайомитись у приміщеннях органів Фонду з матеріалами своєї пенсійної справи, особового рахунку, з інформацією про себе, яка занесена до електронної бази даних органів Фонду; вимагати надання завірених в установленому порядку копій документів, що знаходяться у пенсійній справі, та копій розпоряджень про призначення (перерахунок) пенсії; знайомитись з нормативно-правовими актами на підставі яких призначено пенсію, робити з них виписки та копії; одержувати будь-яку іншу інформацію про своє пенсійне забезпечення, яка знаходиться у володінні органів Фонду.

  При зверненні за призначенням пенсії громадяни мають право подавати заяву про призначення пенсії з необхідними документами у будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до виникнення такого права через представника підприємства, установи, організації, або особисто чи поштовим відправленням, або через представника, який діє на підставі довіреності; надати документи, необхідні для призначення пенсії (які підтверджують стаж, заробіток, право на надбавки та підвищення) протягом 3-х місяців з дня подання заяви; за бажанням одержати розписку від органу Фонду про перелік прийнятих документів; одержати пенсійне посвідчення встановленого зразку тощо.

  Громадяни, яким призначено пенсії мають право обрати організацію, що буде здійснювати виплату та доставку пенсії (поштові відділення або банківські установи); одержувати пенсію у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія; на виплату пенсії за 6 місяців наперед у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон.

  Реалізуючи своє право на звернення громадяни мають право звертатись до органів Фонду з заявами та скаргами, одержувати вичерпні відповіді у строки, встановлені Законом України “Про звернення громадян”; вимагати розгляду звернень у своїй присутності та за участю посадових осіб органу Фонду, які приймають рішення за результатами розгляду звернення.

  Громадяни з обмеженими фізичними можливостями мають право на безперешкодний доступ до приміщень органів Пенсійного фонду України, які мають бути обладнані необхідними для цього засобами.

  Громадяни, які незадоволені рішенням органу Пенсійного фонду України мають право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду України вищого рівня; звертатись до суду зі скаргами на дії або бездіяльність органів Пенсійного фонду України, їх посадових та службових осіб; оскаржувати рішення судів; вимагати своєчасного та повного виконання рішень судів, які набрали законної сили.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року №988 управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі, управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі та управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі були реорганізовані шляхом злиття та приєднання. Таким чином було утворено Камінь-Каширське об’єднане управління Пенсійного фонду України.

  Спеціалістами Камінь-Каширського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області надаються консультації з питань, що входять до компетенції Пенсійного фонду України, особам, які звертаються на особистий прийом. Особлива увага приділяється виїзним прийомам.

  Система “єдиного вікна”, яка реалізована у відділі обслуговування громадян Камінь-Каширського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області дозволяє покращити прийом громадян та їх обслуговування. “Єдине вікно” забезпечує спрощення процедур отримання послуг, підвищення якості та комфортності їх надання, забезпечує відкритість та зрозумілість дій при їх отриманні.

  Головним завданням юридичного відділу є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання нормативних актів та запобігання невиконанню вимог законодавства працівниками, а також захист інтересів об'єднаного управління в судах.

  Важливими джерелами інформації, які широко висвітлюють пріоритети державної пенсійної політики та стану її реалізації є офіційні періодичні видання Пенсійного фонду України - “Пенсійний кур'єр” та “Вісник Пенсійного фонду України”.

  Одним із найбільш зручних і оперативних способів отримання інформації з питань пенсійного забезпечення є надання електронних послуг засобами Веб-порталу Пенсійного фонду України.

  Веб-портал надає кожному зареєстрованому користувачу можливість дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до управлінь Фонду. 

  Тому особи, які стануть користувачами Веб-порталу, зможуть:

  - отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку починаючи з 2000 року;

  -переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду в будь-який зручний час;

  -сформувати запити на попередню підготовку документів;

  -подати скаргу;

  -записатись на прийом до фахівців Фонду, не виходячи з дому;

  -отримати інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців).

  Завдяки сервісу смс-інформування пенсіонери можуть отримувати відомості щодо призначення чи перерахунку їхньої пенсії. А застраховані особи кожного місяця мають змогу отримувати інформацію щодо сплати за них страхових внесків та загальний розмір свого страхового стажу.

  На Веб-порталі функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, про правильність подання звітності тощо. 

  Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення  електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам.

  Електронне пенсійне посвідчення – це пластикова картка, яка поєднує в собі і банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними. Відповідно, пред’явивши посвідчення, пенсіонер може скористатись пільгами, які йому гарантує статус.

  Електронне пенсійне посвідчення уже містить електронний цифровий підпис, який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади.

  Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” передбачено підвищення прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року. Відтак, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність зріс з 1435 до 1497 гривень. На підставі згаданого Закону управлінням проведено черговий перерахунок пенсій 15 тис. пенсіонерам району.

  Переглядів 134
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua