26 травня 2017 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Дозвільний центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Позитивний досвід роботи
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Рішення сільських і селищної рад
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2017 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Новини>На базі Люб’язівської ЗОШ створять опорну школу
  ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН!
  Інформація для осіб, які переміщуються з тимчасово-окупованої території та районів проведення АТО

  Розпорядження голови РДА

  від 09.07.2014 р. №253 Про утворення районного штабу  з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції
  від 07.08.2014 р.№297 Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 09.07.2014р. №253


  ---
  Інформація про соціальне забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення в зоні АТО

  ---ИНФОРМАЦИЯ для граждан, которые прибыли из Автономной Республики Крым и города Севастополь

  ---ІНФОРМАЦІЯ для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

  ---Про статус родичів загиблих під час АТО військовослужбовців

  ---Засоби реабілітації для інвалідів-переселенців

  ---Бійців АТО прирівняли до учасників бойових дій

  ---Роз’яснення стосовно встановлення статусу учасника бойових дій

  ---Контактні дані координаторів від органів влади волонтерам та громадським організаціям, які допомагають армії

  ---Відео для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території 

  П'ятниця, 21 квітня 2017 10:44

  На базі Люб’язівської ЗОШ створять опорну школу

  Сьогодні у суспільстві гостро стоїть питання про реформування системи освіти. Задля підвищення якості освіти, раціонального та ефективного використання ресурсів, модернізації навчальних закладів розпочато реорганізацію системи освіти в сільській місцевості. Замість моделі «школа на кожне село» запропоновано систему опорних шкіл (hub-school) та їхніх філій. При цьому мають бути витримані такі умови: початкова школа максимально наближена до місця проживання дитини, наявність навчального закладу, що може виконувати функції опорного, розвиток необхідної інфраструктури та довезення учнів і вчителів до опорної школи. Оскільки початкові школи залишаються на місцях, то функції ЗНЗ І ступеня виконують філії. Тобто учні 1-4-х класів навчаються у філіях, а учні 5-9-х класів — в опорній школі. Хоча за потреби філія опорної школи може функціонувати і як ЗНЗ І-ІІ ступенів — відповідно до рішення засновника.
  Основна мета створення опорних шкіл – забезпечення якості освіти, рівного доступу до якісної освіти, а також питання ефективності використання ресурсів. На практиці це означає, що місцеві громади матимуть більше повноважень і коштів та зможуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Це дасть змогу створити на місцях опорні школи – школи, добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики тощо.
  Наразі в області вже створили чотири опорні школи: Колківський НВК Маневицького району, школу-гімназію в Голобах Ковельського району, загальноосвітню школу у селі Пнівне Камінь-Каширського району та гімназію в Турійську.
  Вчора, в районному відділі освіти відбулась конкурсна комісія із визначенням опорного навчального закладу в Любешівському районі. Членами конкурсної комісії були Свищ Н. Р. – головний спеціаліст відділу освіти Любешівської РДА, Радкевич Л. А. – завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти, Корх О. М. – головний бухгалтер відділу освіти, Чикида М. Т. – голова постійної комісії Любешівської районної ради з гуманітарних питань, Зімич Л. П. – депутат Любешівської районної ради. Співголовами конкурсної комісії виступали Фесик С. І. – перший заступник голови Любешівської райдержадміністрації та Кух О. В. – заступник голови Любешівської районної ради; заступник співголів конкурсної комісії – Кух В.І., начальник відділу освіти Любешівської райдержадміністрації.
  Претендентами на статус «опорна школа» стали 3 навчальні заклади – ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь (Хоцунь, Шлапань, Лахвичі), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Березичі (Рудка, Нові Березичі, Угриничі) та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ветли (Невір, Мукошин). Дані школи вибрані не просто так, адже існують певні умови, яким школи повинні відповідати. Згідно постанови КМУ «Положення про освітній округ» № 777, опорний заклад є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку та має у своєму складі філії. Кількість учнів (вихованців) опорного закладу (без врахування учнів (вихованців) філій), як правило, становить не менше 360 осіб. Однак з метою удосконалення діяльності освітніх округів, опорних шкіл та їхніх філій Урядом внесено зміни до Положення про освітній округ (постанова КМУ «Про внесення змін до Положення про освітній округ» № 574). Наразі зменшено вимоги мінімальної наповнюваності опорного закладу – з 360 осiб на не менше 200 осiб. Ще однією умовою було також наявність спортзалу в школі, знаходження в радіусі 15 км від філій, та як правило – наявність 3 філій-шкіл. Окрім цих умов, під які підпадають школи, кожний директор представляв свою школу відео-презентацією та планом розвитку як опорної школи.
  Як зазначив Василь Ілліч, організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів. Опорні школи потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти. Такі школи забезпечуватимуть освітні потреби населення на досить значній території, вони передбачають організоване підвезення учнів та педагогів шкільними автобусами. В опорній школі має бути досвідчений директор, кваліфікований педагогічний колектив, гарна матеріально-технічна база. Директор опорної школи відповідатиме за якість підготовки педагогічних кадрів і якість освіти, яка є в опорній школі та її філіях.
  Оскільки створення опорних шкіл для нашого району є вперше, в ході обговорення виникало дуже багато питань, яких не можна було б оминути. Адже це дуже відповідально, оскільки потрібно розглядати різні варіанти. Тому, конкурсною комісією було вирішено не ризикувати, а створити поки що одну опорну школу на базі Люб’язівської ЗОШ І-ІІІ ст., щоб побачити сам механізм роботи в дії. Також було вирішено залучити до конкурсу Любешівський НВК та ЗОШ І-ІІІ ст. Велика Глуша, оскільки дані навчальні заклади мають хорошу матеріально-технічну базу для того, аби стати опорними школами.

  Відділ внутрішньої політики,
  організаційної роботи та
  інформаційних технологій апарату
  районної державної адміністрації

  Переглядів 95
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua