26 травня 2017 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Дозвільний центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Позитивний досвід роботи
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Рішення сільських і селищної рад
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2017 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Новини>В Україні розпочався процес створення госпітальних округів
  ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН!
  Інформація для осіб, які переміщуються з тимчасово-окупованої території та районів проведення АТО

  Розпорядження голови РДА

  від 09.07.2014 р. №253 Про утворення районного штабу  з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції
  від 07.08.2014 р.№297 Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 09.07.2014р. №253


  ---
  Інформація про соціальне забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення в зоні АТО

  ---ИНФОРМАЦИЯ для граждан, которые прибыли из Автономной Республики Крым и города Севастополь

  ---ІНФОРМАЦІЯ для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

  ---Про статус родичів загиблих під час АТО військовослужбовців

  ---Засоби реабілітації для інвалідів-переселенців

  ---Бійців АТО прирівняли до учасників бойових дій

  ---Роз’яснення стосовно встановлення статусу учасника бойових дій

  ---Контактні дані координаторів від органів влади волонтерам та громадським організаціям, які допомагають армії

  ---Відео для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території 

  Вівторок, 18 квітня 2017 16:03

  В Україні розпочався процес створення госпітальних округів

  Це допоможе оптимізувати кількість та якість державних медичних закладів та покращити систему медичного забезпечення країни. Госпітальний округ – це мережа закладів, функціональне утворення, яке повинно гарантувати пацієнтові, що в разі гострого стану він доїде до закладу, де йому нададуть допомогу. Тому фундаментальними і найбільш першочерговими критеріями при формуванні округів Міністерство охорони здоров’я обрало інтенсивне лікування та питання фізичної доступності: годинна доступність до базових стаціонарних послуг, двогодинна – до більш складних. Госпітальний округ – це інструмент співробітництва громад, щоб ухвалювати рішення стосовно закладів вторинної медичної допомоги серед міст обласного значення, районів та ОТГ. 30 листопада 2016р. Кабінет міністрів Постановою №932 затвердив «Порядок створення госпітальних округів». Даним Порядком планування госпітальних округів передбачено не в межах районів, а на більшу кількість населення, де мають важливість епідеміологічні та демографічні показники. Розробка проектів 5-річного плану розвитку госпітальних округів та затвердження проектів інвестицій у мережу закладів округів планується покласти на госпітальні ради, що не матимуть ніякого юридичного статусу, а будуть дорадчими органами. Ухвалені госпітальними радами рішення будуть подаватись на затвердження місцевим радам і лише після цього набуватимуть статусу обов’язкових до виконання.
  12.01.2017р. керівництвом Управління охорони здоров’я облдержадміністрації (далі - УОЗ) було представлено проект створення госпітальних округів в області. За інформацією начальника УОЗ І.С. Ващенюка в області заплановано створити 3 госпітальних округи – Луцький, Нововолинський та Ковельський з центрами у відповідних містах. До складу останнього округу увійдуть 8 районів: Ковельський, Турійський, Шацький, Любомльський, Старовижівський, Ратнівський, Камінь-Каширський та Любешівський з населенням загальною чисельністю 375644чол. У складі госпітального округу Старовижівській і Турійській центральним районним лікарням, а також Шацькій районній лікарні визначено статус лікарень планового лікування, іншим п’ятьом – лікарень інтенсивного лікування, в т.ч. Ковельській – лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня. Любешівській ЦРЛ визначено статус лікарні інтенсивного лікуванні І рівня; така лікарня, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 30.11.2016р. №932 повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 120 тисячам осіб. Оскільки значна частина території Любешівського району перебуває за межами зони 60-хвилинної доступності до найближчої багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування у м. Камінь-Каширський, як того вимагає Постанова КМ№932, Любешівській ЦРЛ передбачено статус лікарні інтенсивного лікуванні І рівня. В той же час затвердження іншої схеми створення госпітальних округів, що розглядались протягом останніх трьох місяців, наприклад з центром округу у Камінь-Каширську, може мати наслідком те, що Любешівська ЦРЛ отримає у його складі статус лікарні планового лікування, що практично означатиме закриття стаціонарних відділень хірургічного профілю.
  З врахуванням цього перед керівництвом та колективом Любешівської ЦРЛ постає завдання – мобілізація всіх ресурсів для максимального підвищення рівня роботи і якості надання медичної допомоги. У цьому плані особливо актуальне підвищення кваліфікації лікарів, як планове, так і, в першу чергу, продиктоване виробничими потребами. Також необхідно, користуючись нормами наказу Міністерства охорони здоров’я від 11.05.2016р.№427 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 №33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я", провести оптимізацію штатного розпису. Не менш важливим є подальше покращення матеріально-технічної бази центральної районної лікарні: необхідно придбати новий пересувний рентгенапарат, цифровий флюорограф, лазерний коагулятор, лабораторне обладнання, фетальний монітор, провести капітальний ремонт корпусу інфекційного відділення, автоклавної, поточні ремонти палати для новонароджених, операційної, гінекологічного і терапевтичного відділень.
  Реалізація цих планів є особливо важливою для забезпечення перспектив розвитку центральної районної лікарні, оскільки з 2018р. Міністерство охорони здоров’я планує припинити бюджетне фінансування лікарень для їх утримання і перейти до оплати лише за надані в них медичні послуги. Законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» створює законодавче підґрунтя нового механізму фінансування медичних послуг і ліків за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування. Даний законопроект передбачає визначення Державного гарантованого пакета медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантовано проводиться державою за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування повністю або частково за єдиними для всіх тарифами покриття, які щороку затверджуються Кабінетом Міністрів України. У межах пакету держава гарантуватиме повне покриття вартості послуг екстреної, паліативної, первинної допомоги — і звуження цього пакету не допускається законом. Також держава частково покриватиме вартість платних послуг на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях. Крім того, повній або частковій оплаті за рахунок медичного страхування підлягатимуть ліки, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів.


  Головний лікар

  Іванів Б.В.

  Переглядів 50
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua