16 серпня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз'яснення міністерства юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Позитивний досвід роботи
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Рішення сільських і селищної рад
 • БЕЗВІЗ
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  П'ятниця, 18 жовтня 2013 08:59

  Реалізація ініціатив громад

  Відповідно до Угоди про партнерство між Любешівською районною радою, Любешівською районною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй підписаної 14 листопада 2014 року у смт Любешів, у 2015 році в районі розпочато реалізацію проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» (далі – Проект), що співфінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (далі – ПРООН), на що була прийнята відповідна Програма, затверджена сесією районної ради від 18.06.2015 року № 35/17.

  Проект спрямовувався на стимулювання сталого соціального, економічного та екологічного розвитку сільських територіальних громад району.

  Основні проблеми, на розв’язання яких спрямовано заходи Проекту:

  -   низький рівень самоорганізації та суспільної єдності в громадах;

  - незадовільний рівень базової місцевої інфраструктури у сфері енергозбереження та енергоощадних технологій, водопостачання, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища;

  - недостатність ресурсів для здійснення заходів, спрямованих на відновлення та сталий розвиток територій.

  Проект поширювався на сільські території. Учасниками Проекту були сільські громади з населенням до 10 тис. осіб (далі – громади-учасниці).

  Любешівський район вже мав досвід прийняття участі і Проекті МРГ-І (2008 р), тоді в районі було втілено сім мікропроектів  в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а саме:

  Мікропроект ГО «Феміда» с.Седлище – «Ремонт школи із застосуванням енергозберігаючих технологій в   с.Седлище» (заміна даху на корпусі 1). Мікропроект ГО «Феміда» с.Седлище – «Ремонт школи із застосуванням енергозберігаючих технологій в   с. Седлище» (заміна даху на корпусі 2). Мікропроект ГО «Едельвейс» с.Великий Курінь – «Ремонт ДНЗ із застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Великий Курінь». Мікропроект ГО «Деревчанка» с.Деревок – «Ремонт ФАПу із застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Деревок». Мікропроект ГО «Обрій» с.Бихів – «Ремонт ДНЗ із застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Бихів». Мікропроект ГО «Успіх» с.Заріка – «Будівництво та оснащення ФАПу в с. Заріка» Мікропроект ГО «Сприяння» с.Залізниця – «Ремонт школи із застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Залізниця»

  Як і в попередньому Проекті, громади – учасники Проекту визначалися на конкурсних засадах шляхом рейтингової оцінки показників соціального та економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць за кожним напрямком реалізації Проекту відповідно до критеріїв, визначених Командою управління Проектом. Спільним рішенням Комітету з відбору сільських рад учасниками Проекту в Любешівському районі були:

  1.Основний список:

  - Дольська сільська рада;

  - Деревківська сільська рада;

  - Гірківська сільська рада;

  - Залізницька сільська рада.

  Резервний список:

  - Судченська сільська рада;

  - Великокурінська сільська рада;

  - Великоглушанська сільська рада.

  Програма охоплювала мешканців громад 4 сільських рад, що були відібрані для участі у Проекті Любешівському районі, а саме:

  - Дольська сільська рада (ГО «Дольськ»);

  - Деревківська сільська рада (ГО «Деревчанка»);

  - Гірківська сільська рада (ГО «Благовіст»);

  - Залізницька сільська рада (ГО «Сприяння»).

  Згідно з вимогами угоди Проекту між ПРООН та громадськими організаціями фінансування проектів здійснювалось  за таких обставин:

  - громадська організація забезпечує власний внесок у виконання проекту в грошовій формі, що становить не менше 5% від кошторису проекту та в натуральній формі у необмеженому обсязі (виконання робіт);

  - органи місцевого самоврядування, а саме обласна, районна та сільські ради – учасники Проекту, зобов’язуються співфінансувати мікропроекти громадських організацій за рахунок бюджетних коштів, окрім того оплачується виготовлення проектно-кошторисної документації;

  - загальний внесок громадської організації та внесок за рахунок коштів місцевого бюджету повинен відповідати умовам Проекту за окремим напрямком;

  - тематика мікропроектів повинна відповідати таким пріоритетним сферам, як: енергозбереження, водопостачання, охорона здоров'я, охорона навколишнього середовища, енергоефективність (використання відновлювальних джерел енергії.

  Реалізація Проекту передбачала такі етапи:

  Проведення зборів громад для прийняття рішення щодо реєстрації громадської організації та обрання її керівництва Здійснення процедури державної реєстрації громадської організації Проведення навчання для громадських організацій Виявлення найгостріших проблем території у сфері енергозбереження та енергоефективності, водопостачання, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища, підтримки малого бізнесу (розвитку сільськогосподарських/ обслуговуючих кооперативів) Затвердження на загальних зборах плану розвитку громади та визначення пріоритетної проблеми, що потребує першочергового вирішення Підготовка проектної документації Визначення підрядних організацій Виконання робіт згідно з проектною документацією Здача об’єктів в експлуатацію та передача новоствореної вартості на баланс балансоутримувача

  Результатом реалізації проекту стало впровадження таких мікропроектів:

  №п/п

  Найменування проекту та його місцезнаходження

  Загальна  вартість проекту, тис. грн.

  Кошти Проекту МРГ, тис. грн.

  Кошти громади, тис.грн.

  Кошти сільської громади, тис.грн.

  Кошти районного, тис.грн.

  Кошти обласного бюджету, тис.грн.

  1

  Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІІст. по вул. Поліщука,3 в с.Деревок Любешівського р-ну

  513,150

  211,750

  25,702

  2,99

  242,708

  30,0

  2

  Капітальний ремонт з утепленням фасаду ЗОШ І-ІІст. по вул. Шкільна, 1 в с. Дольськ Любешівського р-ну

  341,284

  211,750

  17,084

  10,0

  72,450

  30,0

  3

  Капітальний ремонт із частковою заміною дерев’яних віконних блоків на енергозберігаючі НВК по вул. Лісоградська, 9 в с.Залізниця Любешівського р-ну

  361,062

  211,750

  18,062

  15,0

  86,250

  30,0

  4

  Реконструкція вуличного освітлення в с. Гірки Любешівського р-ну

  324,915

  204,375

  15,54

  4,0

  71,0

  30,0

   

  ВСЬОГО

  1539,411

  839,625

  76,388

  30,990

  472,408

  120,0

  Таким чином, участь району, як в першій фазі, так і в третій фазі проекту стимулює громади до ініціативного розвитку своїх територій,  сприяє впровадженню нових методів покращення соціально-побутових умов жителів громад.

  Практика показує, що розвиток інфраструктури населених пунктів відбувається значно активніше за безпосередньої участі її жителів, дозволяє втілити в життя ряд практичних задумів для створення сприятливих умов щодо розвитку сільських населених пунктів.

  Тому продовження даного проекту в районі залучає до участі нові громади, тим самим стимулюючи їх до покращення соціально-економічного розвитку власних територій.

   

   

   

   

  Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  − це всеукраїнський проект, метою діяльності якого є створення сприятливого середовища для довготривалого сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації, активізації громад та підтримки (розробки та впровадження) громадських ініціатив на всій території України.

  Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад; залучення громад, органів місцевої влади/місцевого самоврядування до співпраці та прийняття спільних рішень і відповідного прозорого розподілу ресурсів для сприяння вкорінення принципів сталого розвитку на місцевому рівні.

  Ініціатива фінансується Європейським Союзом та співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду України та у партнерстві з місцевими органами влади.

  Серед цілей проекту – підвищення рівня життя в сільських, селищних та міських громадах; демонстрація ефективності підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду; покращення професійних навичок і знань місцевих активістів – лідерів організації громад; посилення інституційної спроможності місцевих органів влади.

  Завданням Проекту є розповсюдження підходу із залучення громад до місцевого врядування та сталого розвитку шляхом:

  -посилення потенціалу місцевих громад та місцевої влади у реалізації місцевих ініціатив, спрямованих на розвиток громад; - інтеграції механізмів спільного планування та надання послуг у повсякденну практику місцевих виконавчих органів влади; - підтримки ініціатив, спрямованих на розвиток громад для забезпечення реконструкції, сталого управління та експлуатації базових об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури.

  Підхід Проекту до місцевого розвитку базується на територіальних особливостях та потребах місцевих громад, одночасно покладаючись на мобілізацію громад − основний механізм пропагування місцевого розвитку. Громади можуть значно удосконалити місцеву інфраструктуру, створити нові робочі місця, розвиваючи послуги соціального забезпечення. Отже, Проект допомагає громадам використовувати місцеві ресурси для самостійного розвитку та процвітання.

  Перша фаза Проекту тривала з 2007 по 2011 роки. Друга фаза розпочалася у червні 2011 року. 

  Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно працює в Любешівському районі.

  Населення активно включилося в проектну роботу для покращення власних умов проживання.

   

  Переглядів 1996 Останнє редагування Вівторок, 30 січня 2018 11:31
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua