30 жовтня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  COVID-19
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2020
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>ПОРЯДОК організації особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом районної державної адміністрації
  Середа, 28 грудня 2016 08:32

  ПОРЯДОК організації особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом районної державної адміністрації

  І. Загальні положення
  Цей Порядок визначає основні вимоги щодо організації особистих та виїзних прийомів громадян у районній державній адміністрації відповідно до статті 40 Конституції України, статті 22 Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 (далі – Інструкція), Порядку організації особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом облдержадміністрації затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 13 жовтня 2014 року № 418.
  Особисті та виїзні прийоми громадян за місцем роботи і проживання громадян (далі – виїзні прийоми) проводяться з метою сприяння у вирішенні проблемних питань, з якими громадяни звертаються до керівництва районної державної адміністрації відповідно до чинного законодавства.
  Особисті та виїзні прийоми проводяться керівництвом районної державної адміністрації згідно з затвердженими графіками, які розробляються сектором контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації (далі – сектор), затверджуються головою районної державної адміністрації і оприлюднюються у засобах масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації.
  Особи, які не є громадянами України, але знаходяться на її території, мають таке ж право на особистий прийом, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
  ІІ. Організація і проведення особистого прийому громадян
  посадовими особами райдержадміністрації
  Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації проводять голова, перший заступник, заступник голови райдержадміністрації відповідно до затвердженого графіка та з питань, вирішення яких належить до повноважень районної державної адміністрації, а також відповідно до розподілу функціональних обов'язків між посадовими особами районної державної адміністрації. В інші дні (крім вихідних та святкових) прийом громадян здійснюють працівники сектору за адресою: смт Любешів, вул. Незалежності, 53 каб. 310.
  Вхід громадян вільний.
  Інформацію про графік особистого прийому громадян і цей Порядок розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у розділі «Влада і громадськість», на інформаційному стенді у вестибюлі адміністративного приміщення районної державної адміністрації, селищної та сільських рад.
  Графіки особистого прийому громадян керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації затверджуються керівниками цих підрозділів та розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у розділі «Влада і громадськість» в підрозділі «Графіки прийому громадян».
  Герої Радянського Союзу, Герої України, Герої Соціалістичної праці, інваліди Великої Вітчизняної війни, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», мають право на першочерговий прийом.
  З метою якісного проведення особистого прийому громадян та з урахуванням часу проведення особистого прийому, кількість осіб, які потраплять на прийом визначає посадова особа, яка здійснює особистий прийом громадян.
  Під час особистого прийому громадян до керівництва райдержадміністрації з’ясовується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, який записується на прийом, номери його контактних телефонів (мобільний/стаціонарний), категорія/соціальний стан заявника, зміст порушених питань, до яких посадових осіб чи органів державної влади він звертався і яке прийнято рішення. Далі визначається посадова особа чи орган державної влади, до компетенції яких належить вирішення цього питання, вивчаються документи, інші матеріали, що подаються громадянами для обґрунтування своїх заяв, скарг та пропозицій.
  Не допускається з'ясування відомостей про особу громадянина, що не стосуються його звернення.
  Якщо громадянин звертається до районної державної адміністрації повторно, з’ясовується, до кого із заступників голови райдержадміністрації або якого структурного підрозділу районної державної адміністрації він уже звертався і яке рішення було прийнято. Після цього перевіряються попередні звернення, матеріали по їх розгляду, висновки, довідки, відповіді установ і організацій, які розглядали питання раніше, надаються необхідні роз’яснення та можлива допомога.
  Громадяни, які звертаються із питаннями, що знаходяться за дорученням керівництва районної державної адміністрації на розгляді у структурних підрозділах районної державної адміністрації, головою райдержадміністрації з цих же питань не приймаються.
  Прийом громадян головою райдержадміністрації не проводиться за умови звернення:
  - одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо це питання вирішено по суті (надано вичерпні роз’яснення);
  - з питання оскарження рішення з порушенням терміну його подання, визначеного статтею 17 Закону України «Про звернення громадян»;
  - особи, визнаної судом недієздатною (за винятком випадків, коли від імені особи діє офіційно призначений представник, повноваження якого оформлені у встановленому чинним законодавством порядку);
  - у разі, якщо питання не відноситься до компетенції районної державної адміністрації.
  Забороняється відмова громадянинові в особистому прийомі з підстав ознак раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
  Для належної організації особистого прийому головою райдержадміністрації працівник сектору:
  - за погодженням із головою райдержадміністрації та для забезпечення кваліфікованого роз'яснення порушених громадянами питань запрошує взяти участь в особистому прийомі окремих керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ, організацій в районі та інших;
  - організовує проведення та бере участь в особистому прийомі громадян;
  - у день проведення особистого прийому громадян головою райдержадміністрації залучає при потребі керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у районі для надання необхідної допомоги у вирішенні питань громадянам, які прибули на особистий прийом без попереднього запису;
  - за результатами прийому оформляє і вносить у реєстраційно-контрольні картки (далі – РКК) в електронній програмі «Звернення громадян» (далі – електронна програма) резолюції та доручення голови райдержадміністрації.
  Посадова особа, яка проводить особистий прийом громадян, зобов'язана забезпечити прийом усіх громадян у день їх звернення з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку органу чи установи, де проводиться такий прийом.
  Під час проведення особистого прийому громадян можуть бути присутні їх представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку, та особи, які перебувають у родинних відносинах із цими громадянами. Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається. Представники засобів масової інформації можуть бути присутні на прийомі громадян лише за згодою заявника.
  Посадова особа під час особистого прийому громадян розглядає питання по суті, надає відповідно до чинного законодавства обґрунтоване роз'яснення та дає доручення керівникам, до компетенції яких відноситься вирішення цього питання.
  Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім'ї, одинокі матері учасники проведення АТО та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.
  Якщо неможливо вирішити порушене у зверненні громадянина питання безпосередньо на особистому прийомі, то воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення.
  Якщо розв'язання питання, з яким звернувся громадянин, не входить до компетенції районної державної адміністрації, посадова особа, яка веде особистий прийом, роз'яснює громадянину, до якого органу чи посадової особи він має звернутися за його вирішенням.
  Письмові та усні звернення (пропозиції, заяви, скарги) громадян, подані під час особистого прийому голові райдержадміністрації, реєструються та опрацьовуються відповідно до Інструкції і Порядку розгляду письмових звернень громадян в районній державній адміністрації з урахуванням чинного законодавства України.
  Звернення, що надійшли до голови райдержадміністрації на особистому прийомі громадян, контролюються ним особисто.
  Працівники сектору проводять систематичний аналіз звернень громадян, прийнятих на особистому прийомі громадян, та узагальнену інформацію надають голові райдержадміністрації.
  Про результат розгляду звернення на особистому прийомі до голови райдержадміністрації громадянину повідомляється письмово або усно (за його бажанням).
  Особистий прийом громадян першим заступником голови, заступником голови райдержадміністрації здійснюється згідно з графіком та з питань, що стосуються повноважень відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
  Під час особистого прийому з’ясовується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, номери його контактних телефонів (мобільний/стаціонарний), категорія/соціальний стан заявника, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи органів влади він звертався і яке було прийнято рішення, вивчаються документи, інші матеріали, що подаються громадянином.
  Прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України проводиться в першочерговому порядку.
  Працівник сектору організовує проведення та бере участь в особистому прийомі громадян, за результатами прийому оформляє та вносить у РКК резолюції та доручення посадової особи районної державної адміністрації, яка проводила прийом.
  За дорученням першого заступника, заступника голови райдержадміністрації під час проведення особистого прийому та для забезпечення кваліфікованого вирішення порушених громадянином питань можуть бути запрошені керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ та організацій.
  Якщо розв'язання питання, з яким звернувся громадянин, не входить до компетенції районної державної адміністрації, посадова особа, яка веде особистий прийом, роз'яснює громадянину, до якого органу чи посадової особи він скеровує це звернення для його вирішення.
  Письмові та усні звернення (пропозиції, заяви, скарги) громадян, подані під час особистого прийому посадової особи, реєструються та розглядаються відповідно до Інструкції та Порядку розгляду письмових звернень громадян в районній державній адміністрації та в установленому законодавством України порядку.
  Відповідь на звернення, що надійшло під час особистого прийому, надається за підписом посадової особи, яка здійснювала цей прийом або виконавцем, що зазначений у резолюції.
  Повторний прийом громадян з питання, що вже розглядалося першим заступником, заступником голови райдержадміністрації проводиться після детального вивчення архівних документів з порушеного питання, з’ясування причин, що призвели до нього, за необхідності надаються громадянам детальні роз’яснення та можлива допомога. При необхідності здійснюється запис громадян на прийом до голови райдержадміністрації.
  У разі не проведення з поважної причини головою, першим заступником голови, заступником голови райдержадміністрації особистого прийому громадян у передбачений графіком день, прийом переноситься на іншу, визначену посадовою особою, дату чи наступний прийом громадян відповідно до затвердженого графіка, про що громадян завчасно повідомляють працівники сектору.
  Відповідає за організацію та проведення особистих прийомів громадян керівництва районної державної адміністрації сектор.
  ІІІ. Організація і проведення виїзного прийому громадян
  посадовими особами районної державної адміністрації
  Виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом районної державної адміністрації за місцем проживання громадян згідно з графіком, який щокварталу складається сектором за пропозиціями, наданими керівництвом районної державної адміністрації, і затверджується головою райдержадміністрації.
  За дорученням керівництва райдержадміністрації для забезпечення кваліфікованого вирішення порушених громадянином питань під час проведення виїзного прийому можуть бути запрошені на виїзний прийом керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ та організацій району.
  Графік виїзних прийомів громадян направляється:
  - першому заступникові голови, заступникові голови районної державної адміністрації для виконання;
  - сектору – для розміщення його на веб-сайті районної державної адміністрації, організації проведення та обліку виїзних прийомів.
  Організація особистих виїзних прийомів проводиться сектором спільно з керівниками підприємств чи організацій, де заплановано проведення особистого виїзного прийому головами селищної та сільських рад, на території яких здійснюються прийоми.
  Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств чи організацій, де заплановано проведення особистого виїзного прийому:
  1) доводять до відома населення інформацію про дні і час прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації;
  2) визначають приміщення та створюють належні умови для проведення прийому;
  3) здійснюють запис громадян, та оформляють реєстраційно-контрольні картки (далі – РКК), які після проведення виїзного прийому передають сектору.
  Виїзні прийоми громадян головою, першим заступником, заступником голови райдержадміністрації проводяться за попереднім записом в приміщеннях сільських та селищних рад району та у дні й години, визначені графіком.
  Реєстрація громадян на виїзний прийом проводиться працівниками виконавчих комітетів міських рад, що відповідають за роботу зі зверненнями громадян.
  Під час запису на виїзний прийом до керівництва районної державної адміністрації з’ясовується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, номери його контактних телефонів (мобільний/стаціонарний), категорія/соціальний стан заявника, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи органів виконавчої влади він звертався і яке прийнято рішення, вивчаються документи, інші матеріали, що подаються громадянином, оформляється РКК встановленого зразка.
  Посадові особи, які здійснюють виїзний прийом, зобов'язані забезпечити прийом усіх громадян у день їх звернення з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку органу чи установи, де проводиться такий прийом.
  Герої Радянського Союзу, Герої України, Герої Соціалістичної праці, інваліди Великої Вітчизняної війни, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», мають право на першочерговий прийом.
  У прийомі громадян можуть брати участь їх представники, повноваження яких оформлені в установленому чинним законодавством порядку.
  Громадяни, визнані судом недієздатними, на прийом без участі їх законних представників не допускаються.
  У разі необхідності посадова особа може просити заявника пред’явити документ, що засвідчує його особу, або підтвердження повноваження на представництво інтересів іншої особи.
  Для оперативного вирішення порушених громадянами питань при проведенні виїзного прийому можуть запрошуватись керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ та організацій в районі.
  Якщо вирішити порушене в усному зверненні громадянина питання безпосередньо під час виїзного прийому не можливо, воно розглядається у тому ж порядку, передбаченому законодавством для письмових звернень.
  Якщо вирішення питання, з яким звернувся громадянин, не входить до компетенції районної державної адміністрації, посадова особа дає доручення органу державної влади або місцевого самоврядування, підприємству, організації чи установі для вирішення по суті.
  Звернення громадян на виїзних прийомах реєструються та розглядаються відповідно до Інструкції, цього Порядку та Порядку розгляду письмових звернень громадян в районній державній адміністрації.
  Після проведення виїзних прийомів РКК разом з оригіналом звернення громадянина (якщо таке наявне) не пізніше наступного дня передається до сектору. Інформація з РКК вноситься в РКК електронної програми. Копію РКК з виїзних прийомів працівники сектору передають виконавцям відповідно до доручень (резолюцій), наданих посадовими особами районної державної адміністрації під час виїзних прийомів.
  Контроль за розглядом звернень громадян, які надійшли під час виїзних прийомів, здійснюється сектором.
  Голови сільських (селищної ради) рад, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, установ, організацій, яких визначено відповідальними за безпосередній розгляд звернень громадян у резолюціях керівництва районної державної адміністрації, здійснюють подальший розгляд звернень та відповідають за додержання вимог чинного законодавства з питань розгляду звернень громадян.
  Не допускається надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей на звернення громадян, із порушенням строків, установлених законодавством.
  Звернення, прийняті на виїзному прийомі, розглядаються відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян». Якщо протягом зазначеного терміну вирішити порушенні у зверненні питання неможливо, то він може бути продовжений, про що повідомляється особа, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення порушених у зверненні питань, не може перевищувати сорока п’яти днів.
  Відповідь на звернення, подане під час виїзного прийому, надається за підписом посадової особи, яка здійснювала цей прийом, або виконавців відповідно до резолюції.
  Інформацію про хід виконання звернення, прийнятого на виїзному прийомі, протягом встановленого терміну та остаточні висновки за результатами його розгляду (копії відповідей, рішень тощо) в обов’язковому порядку надаються виконавцями до сектору. Вказана інформація надається не пізніше наступного дня від дня надання відповіді громадянину.
  Рішення про зняття з контролю звернень громадян приймає посадова особа районної державної адміністрації, яка проводила виїзний прийом.
  На підставі отриманих від виконавців матеріалів (відповідь заявнику) працівники сектору знімають РКК з контролю та формують матеріали у справу.
  ІV. Відповідальність посадових осіб
  Посадові особи, які допустили порушення законодавства про звернення громадян, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
  До зазначених посадових осіб, які допустили неякісний розгляд звернень громадян і скарг, а також змусили громадян повторно звертатися до органів державної влади вищого рівня, за неналежне виконання службових обов’язків з розгляду звернень громадян застосовуються заходи дисциплінарного впливу, передбачені Кодексом законів про працю України та Законом України «Про державну службу».

  Керівник апарату Т. Ковальчук

  Переглядів 1145 Останнє редагування Середа, 28 грудня 2016 08:38
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua