16 серпня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз'яснення міністерства юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Позитивний досвід роботи
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Рішення сільських і селищної рад
 • БЕЗВІЗ
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Вівторок, 29 травня 2018 15:37

  Успіхи та виклики децентралізації на Волині: на Камінь-Каширщині дебатували про появу першої ОТГ

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
    23 травня у районному будинку культури міста Камінь-Каширський відбувся круглий стіл у форматі публічної дискусії «Успіхи та виклики децентралізації на Волині». Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

  23 травня у районному будинку культури міста Камінь-Каширський відбувся круглий стіл у форматі публічної дискусії «Успіхи та виклики децентралізації на Волині».

  Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

  Організатором заходу став Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

  Метою заходу було підвищення рівня інформованості про реформу та активізації процесу об’єднання/приєднання.

  На захід прибули голови селищних, сільських та міської ради, депутати селищних, сільських та міської рад, представники РДА, райради, ОТГ із інших районів, громадські активісти та ЗМІ.

  Із вступним словом виступив голова Камінь-Каширської РДА Валерій Дунайчук. Він зауважив, що ті, хто бажають змін, прийшли сьогодні у цей зал. Дунайчук висловився за підтримку децентралізації і переконаний, що саме час усіх розсудить за зволікання із реформою і появою першої ОТГ на Камінь-Каширщині. Мовляв, нам відповідати перед нащадками. Він озвучив довідку і цифри про ймовірну громаду у Камінь-Каширському районі, з центром у місті Камінь-Каширський та ще 13 сільських рад.

  Зауважимо, що, згідно з перспективним планом, на Камінь-Каширщині планується створення п’яти громад.

  Голова Камінь-Каширської районної ради Віктор Сус висловився про те, що в районі неодноразово відбувалися зустрічі щодо децентралізації, та ними важко зрушити справу із «мертвої точки». Він переконаний, що слід було скористатися «примусовою» децентралізацією.

  Камінь-Каширський міський голова Василь Бондар розповів про свою зустріч із організатором та ідейним натхненником польських економічних реформ Лєшеком Бальцеровичем. Також він повідомив про ініціювання процесів децентралізації у 2015 році, яке не знайшло підтримки.

  Координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (Програма «U-LEAD з Європою») Іван Лукеря повідомив про те, що в Україні вже створено 733 ОТГ, тобто, фактично одна третина населення України проживає в об’єднаних територіальних громадах.

  Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк зауважив про ті втрати, які спіткали громади через небажання об’єднатися. Проте, на його думку, у громад на Камінь-Каширщині можливості для об’єднання не є остаточно втрачені. Він зауважив, що у районі ведеться інтенсивна робота зі створення першої ОТГ і традиційно нагадав про терміни створення об’єднаної територіальної громади, якщо вона хоче у 2019 році увійти у міжбюджетні стосунки.

  Ведучою дебатів стала радник з питань комунікацій Волинського ЦРМС Олена Кузьмич. Вона й розповіла присутнім про формат заходу. Так, дискусія відбулася у форматі 3Х3 із запитаннями глядачів із залу та голосуванням на початку та в кінці дискусії. Перше голосування було таким: 34 із присутніх віддали свої голоси «за», 10 – «проти» , 8 – «утримались».

  Спікери поділені на дві команди, перша представляла переваги та успіхи реформи децентралізації, а друга труднощі та загрози, які є та можуть бути в процесі впровадження змін.

  Кожен учасник мав 15 хвилин на висловлення позиції та 5 хвилин на відповіді на питання від опонентів та запитання із залу.

  Так, участь у дебатах узяли координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (Програма «U-LEAD з Європою») Іван Лукеря, голова Дубівської ОТГ із Ковельського району Роман Троцюк, депутат районної ради Світлана Сидорук, Камінь-Каширський міський голова Василь Бондар, активіст Юрій Каденчук та голова Камінь-Каширського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, помічник-консультант депутата обласної ради Віталій Нестерук.

  У своєму виступі Іван Лукеря торкнувся питання фіскальної і фінансової децентралізації, а відповідаючи на запитання присутніх, розповів про досвід інших країн у реформі місцевого самоврядування. Також учасників дебатів цікавили питання представництва депутатів після об’єднання, передачі землі тощо.

  У Василя Бондаря виявилися певні виклики щодо видатків, які будуть після об’єднання.

  Про власний досвід створення та життя в ОТГ розповів голова Дубівської об’єднаної територіальної громади Роман Троцюк. Він зауважив про неймовірну нову школу, відремонтовані дороги, оптимізацію витрат, енергоефективність в громаді та запросив тих голів рад, які ще вагаються, відвідати уже існуючі об’єднані територіальні громади, зокрема, Дубівську ОТГ.

  Активіст Юрій Каденчук та ветеран Віталій Нестерук у своїй доповіді торкнулися політичних та дещо навіть філософських питань щодо реформи, Конституції та законів тощо.

  Світлана Сидорук зауважила, що реформа уже «перейшла екватор» і наразі це – найкраща українська реформа.

  Закінчилися дебати повторним опитуванням глядачів, які віддали свої голоси за децентралізацію: лише чотири проголосували проти, один утримався, всі інші проголосували «за».

  Нагадаємо, що на Волині уже створено 41 об’єднану територіальну громаду.

  Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом і його кранами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

  Переглядів 38
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua